آرایشی و مراقبتی, فرمولاسیون, مو

فرمولاسیون چسب مو تافت

چسب مو

فرمولاسیون چسب مو تافت

اسپری مو یا تافت (برگرفته از نام برند تجاری) متداول ترین محصول در بین حالت دهنده های مو شامل اسپری مو، ژل مو و واکس مو محسوب می شود. تافت از قدرت بالایی برای حالت دهندگی و تثبیت کنندگی برخوردار است و در مقایسه با سایر محصولات حالت دهنده استفاده از آن راحت تر است و به طور یکنواختی بر روی مو پخش می شود. اسپری مو یک لایه بسیار نازکی را روی مو تشکیل داده و بمدت طولانی تری مو را تثبیت می کند.

حلال تافت مو

معمولا در ساخت اسپری مو از الکل به عنوان حلال تافت مو استفاده می شود. الکل به دلیل فرار بودن در فرمولاسیون تافت مورد استفاده قرار می گیرد و پس از ایجاد لایه نازک بر روی مو، تبخیر می شود.

اسپری حالت دهنده مو

بیشتر استفاده کننده های اسپری حالت دهنده مو آقایان هستند که تمایل دارند موهای مستحکم و تثبیت شده داشته باشند. البته ناگفته نماند که خانم ها هم از مصرف کنندگان تافت هستند و نمونه آن در سالن های زیبایی و معمولا برای شینیون موی بانوان استفاده می شود. برای کسانی که موهای بسیار نرم و لختی دارند تنها راه تثبیت کردن موها اسپری خواهد بود.

فرمول تافت مو

به طور کلی فرمول تافت مو به صورت پلیمر های حل شده در یک حلال آلی است. وظیفه پلیمرهای محلول چسباندن تارهای مو به یکدیگر است. علاوه بر عامل چسبنده، نرم کننده ها، عوامل ضد زنگ و اسانس هم در این فرمولاسیون استفاده می شود. عوامل ضد زنگ برای جلوگیری از زنگ زدگی بطری فلزی استفاده می شود.

انواع اسپری مو

انواع اسپری مو به دو دسته تقسیم بندی می شوند: 1-حالت دهنده 2-تثبیت کننده

بنابراین مصرف کننده باید آگاه باشد که کدام یک از اسپری های مو مناسب او است.

 

*در حین استفاده از اسپری مو چشم ها باید بسته باشد زیرا مواد موجود در آن ممکن است به چشمان آسیب وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *