دسته‌بندی نشده

فرمولاسیون اسپری شامپو خشک موی سر

اسپری شامپو خشک

 

اسپری شامپو خشک چیست؟

شامپو خشک شامپویی به شکل اسپری است که نیاز به آبکشی ندارد. این شامپو معمولاً به‌صورت اسپری موجود است و برای زمان‌هایی طراحی شده که زمان یا شرایط شستشوی موی سر با آب فراهم نباشد

اسپری شامپو خشک

شستشوی موی سر و شستشوی بدن دو مسئله متفاوت هستند. این مسئله را افرادی متوجه می‌شوند که موهای چربی دارند و مجبور هستند در زمان‌های نزدیک موهای خود را بشویند درحالی‌که بدن آن‌ها چندان نیازی به شستشوی مجدد ندارد. برای این افراد شامپو خشک مانند یک معجزه است چون می‌توانند با صرف زمان کم، بدون نیاز به آب و در هر جایی موهای خود را تمیز کنند. شامپو خشک برای کسانی که در حین خواب تعریق دارند و صبح حال حمام رفتن ندارند و باید به سر کار بروند بسیار مناسب است. حین مسافرت، کوهنوردی و هرزمانی که دسترسی به آب و حمام سخت باشد شامپو خشک گزینه عالی است. برای بیمارانی که احتیاط پزشکی برای استحمام دارند شامپو خشک بسیار کارگشا است. در کل برای هرزمانی که فرصت استحمام نباشد شامپو خشک انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

چگونه از شامپو خشک استفاده کنیم؟

  • شامپو خشک باید از فاصله حدود 15 سانتیمتری به روی موها اسپری شود.
  • حین اسپری باید موها به چند قسمت تقسیم شود و به صورتی اسپری شود که به پوست سر نیز برسد.
  • حین استفاده موها باید خشک باشد و به‌هیچ‌وجه به موهای خیس اسپری نشود.
  • پس از 2 دقیقه اثر شامپو تکمیل می‌شود، سپس می‌توان موها را خشک کرد و به موها حالت داد.
  • مقدار زیادی از شامپو در هر بار استفاده نشود.
  • استفاده همه‌روزه از شامپو خشک مناسب نیست زیرا در درازمدت روغن‌های مفید مو را از بین برده و به ریشه موها آسیب وارد می‌کند.
  • انتخاب شامپو خشک باید متناسب با نوع موها باشد چون یک انتخاب غلط می‌تواند به موها آسیب جدی وارد کند.

 

شامپو خشک برای شینیون

شینیون به عمل جمع‌کردن موها و گیسوان در پشت سر و حالت دادن به آن گفته می‌شود. این روزها در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی برای تمیزی و درخشندگی موها قبل از شینیون استفاده از شامپو خشک بسیار رواج پیدا کرده است.

 

شامپو خشک پودری

شامپو خشک در دو نوع موجود است: اسپری و پودری.

اسپری نوع متداول برای شامپو خشک است و استفاده بیشتری دارد. کسانی که به هیدروکربن‌های موجود در اسپری مانند بوتان حساسیت دارند یا بوی آن را دوست ندارند می‌توانند از نوع خشک آن استفاده کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.