0 Items - تومان
0
  • سبد خرید شما خالی است.

فرمول موتور شوی| صفر شویی موتور چیست؟

فرمول موتور شوی| صفر شویی موتور چیست؟

صفرشویی موتور| موتورشویی

وقتی در مورد تمیز کردن خودرو صحبت می کنیم، اغلب ذهن ما به سمت بدنه ی خودرو و یا داخل کابین آن می رود و بیشتر مواقع از تمیزکاری اجزا داخل کاپوت غفلت می کنیم. اگرچه اجزا داخل کاپوت به علت پنهان بودن، در زیبایی ظاهری خودرو تاثیری ندارند، ولی تمیزی آن ها باعث بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن ها می شود.

تمیزی اجزا داخل کاپوت وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که توجه داشته باشیم که موتور ماشین به عنوان قلب خودرو در داخل کاپوت قرار دارد و هرگونه بی توجهی به آن تاثیر مستقیمی در طول عمر و کیفیت خودرو ما دارد. هرچند که به علت قرار داشتن این  اجزا در زیر کاپوت، ممکن است که آلودگی های آن به چشم نیاید، ولی برخی از عوامل مانند دوده ی ناشی از سوختن بنزین، می تواند در اگزوز و یا اجزا موتور رسوب کند،  و باعث کثیفی موتور خودرو ما خواهد شد. چرب شدن و جرم گرفتن بر سطوح موتور ماشین یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند از روغن موتور ناشی شود. همچنین آلودگی هوا و ذرات گردو غبار داخل هوا نیز از دیگر منابع آلودگی موتور خودرو محسوب می شوند.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

Formoulchi    instagram

محلول صفر شوی موتور ماشین

شاید بهترین روش برای تمیزی و پاک کردن رسوبات داخل موتور، باز کردن موتور خوردو و پاک کردن آن از انواع آلودگی ها باشد. ولی این کار علاوه بر این که زمان بر هست، از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه نخواهد بود.

همان گونه که  محلول صفرشوی داخل کابین خودرو  یک محصول ویژه برای تمیزی داخل ماشین هست، برای تمیزی موتور نیز از محلول ویژه ی آن استفاده می شود تا بتواند آلودگی ها را از سطح موتور بدون نیاز به باز کردن آن و در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.  در واقع صفرشویی موتور بخشی از صفر شویی کامل خودرو محسوب می شود تا بتواند عملکرد و پاکیزگی خودرو شما را تا حد امکان به روز اول نزدیک کند.

پاک کردن و برداشتن چربی و کثیفی ها از موتور، علاوه بر تمیزی موتور خودرو، می تواند باعث انتقال بهتر گرما از موتور به هوا شود، چون آلودگی ها می توانند مانند یک عایق عمل کنند و تبادل گرما با محیط را با مشکل روبه رو کنند. در نتیجه با برطرف کردن آلودگی های موتور، عملکرد موتور شما بهبود خواهد یافت.  یکی دیگر از مزیت های موتورشویی، کاهش مصرف سوخت خودرو پس از  شست و شوی آن است.

ویژگی های محلول صفرشوی موتور

  • از بین بردن چربی ها
  • پاک کردن رسوبات از سطح
  • عدم خوردگی و آسیب زدگی به موتور
  • عدم تغییر رنگ قطعات مختلف موتور پس از شست و شو

نحوه استفاده از محلول صفرشوی موتور

در مرحله ی اول بهتر است توجه داشته باشید، شست و شوی موتور خودروی خود را در روزی انجام دهید که هوا نسبتا گرم باشد. چون در این روز ها گرمی هوا باعث خشک شدن سریع تر موتور خودروی شما خواهد شد. البته هنگامی که موتور شما کار کرده و داغ هست، اصلا زمان مناسبی  برای شست و شو نیست و این کار ممکن است که باعث صدمه به موتور ماشین شما شود.

در گام  بعدی و قبل از انجام عملیات شست وشو لازم است که برق خودرو را قطع نمایید ( به عنوان مثال باتری را خارج نمایید و یا حداقل ترمینال های آن را قطع کنید). همچنین با استفاده از یک روکش مناسب پلاستیکی، اجزا الکتریکی را پوشش دهید تا هنگام شست وشو آسیب نبینند.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

Formoulchi    instagram

حالا می توانید که از  محلول صفرشوی موتور استفاده نمایید. محلول را بر تمامی محفظه ی موتور اسپری کنید و چند دقیقه به آن فرصت دهید تا اثر خود را بگذارد. اگر برای پاکیزگی بیشتر نیاز به استفاده از برس دارید حتما از برس پلاستیکی استفاده کنید. همچنین اگر سال های زیادی است که کثیفی ها و چربی ها از سطح پاک نشده اند، شاید نیاز باشد که از محلول بیشتری برای تمیزی کامل استفاده نمایید.

برای شستن و آب کشیدن لازم هست که از آب پر فشار استفاده کنید بدین منظور یا از دستگاه کارواش استفاده کنید و یا با قرار دادن انگشت خود بر دهانه ی شلنگ یک جریان آب پرفشار به وجود آورید. دقت کنید که آب بر روی قطعات الکتریکی پاشیده نشود. البته از آن جایی که برخی از فرمولاسیون های صفرشوی نیاز به آب کشی ندارند، انجام این مرحله با توجه به نوع محصول مورد استفاده می تواند که متفاوت باشد.

در نهایت اجازه دهید تا موتور و سایر اجزا کاملا خشک شوند و سپس باتری و برق خودرو را دوباره وصل نمایید.

در مورد زمان  و دوره ی استفاده از این محلول باید گفت که معمولا استفاده از یک یا دوبار از محلول صفرشوی موتور در سال برای پاکیزگی موتور خودرو کفایت می کند. بنابراین بهتر است زمان شست و شو طوری تنظیم شود که داخل فصول سرد سال قرار نگیرد.

چند نکته جهت عملکرد بهتر

  • جهت ایمنی، این محصول دور از دسترس کودکان قرار گیرد.
  • بعد از استفاده در محفظه ی حاوی محلول را محکم ببندید.
  • در صورت تماس دست با محلول، فورا دست خود را با آب شست و شو دهید.
  • قبل از استفاده از محلول صفرشویی موتور، نحوه ی عملکرد آن را بر یک بخش کوچک بررسی نمایید.

تیم تحقیقاتی فرمول چی با داشتن کادری با تجربه و با دانش آمادگی دارد، در صورت تمایل شما به داشتن فرمول اختصاصی صفرشوی موتور خودورو با شما همکاری کند. لطفا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

Formoulchi    instagram

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

OPEN WHATSAPP
کمکی میتونم بکنم؟
Formoulchi
سلام
بی صبرانه مشتاق دریافت پیام شما هستیم. پاسخ به سوالات شما وظیفه اصلی ماست.

Enter your keyword