خودرو, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمولاسیون خوشبو کننده ماشین | کار اسپلش،محصول جدید فرمولچی

خوشبو کننده ماشین | خوشبو کننده خودرو

هنگامی که ما سوار شدن ماشین، اگر در آن بوی نا مطبوعی را احساس کنیم، باعث رنجش خاطر ما در طول مسیر می شود. پایین آوردن شیشه ها هم همیشه مقدور نیست، گاهی به علت گرمی هوا چون کولر ماشین روشن است، مجبوریم که شیشه ها را بالا نگه داریم، گاهی هم در زمستان به علت هوای سرد بیرون نمی توانیم که شیشه ها را پایین بیاوریم. علاوه بر این در بسیاری از اوقات با پایین آوردن شیشه ماشین، دود ناشی از ترافیک نیز به داخل ماشین ورود پیدا می کند که باعث آزار بیشتری خواهد شد.

البته همیشه باید به بویی که داخل خودرو به مشام شما می رسد حساسیت داشته باشید، هرچند که گاهی این بو از عواملی مانند کشیدن سیگار یا عرق کردن بدن افراد در تابستان هست، ولی گاهی نیز بوی بد داخل ماشین ناشی از یک نقص فنی در خودرو ما هست. مثلا اگر در داخل ماشین بوی پلاستیک سوخته را استشمام کردید، باید سیستم ترمز و کلاچ خود را بررسی کنید. یا مثلا بوی بنزین می تواند ناشی از سوراخی شلنگ های ورودی و خروجی مربوط به سیستم بنزین باشد.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

بوی بد خودرو ناشی از عاملی که می خواهد باشد مهم اینست که باید آن را ار بین برد. برای این کار اول باید اول منشا بوی بد را از بین برد، مثلا اگر این بوی بد ناشی از نقص فنی هست باید آن را برطرف کرد و یا اگر این بوی مربوط به کثیفی و آلودگی داخل خودرو هست، بنابراین لازم است که داخل کابین جارو شود و با محلول صفرشویی داخل کابین آلودگی های آن تمیز کرد.
البته گاهی هم منشا بوی نامطبوع برای ما مشخص نیست و یا فرصت و وقت کافی برای از بین بردن آن را نداریم، در نتیجه می توانیم با استفاده از خوش بو کننده های داخل کابین که یک روش موثر غلبه بر بوی بد داخل ماشین هست، با این مشکل مقابله کنیم. علاوه بر آن حتی اگر بوی بدی در داخل ماشین احساس نشود با استفاده از خوش بوکننده های داخل ماشین می توانیم احساس خوبی را برای خود و دیگر سرنشینان خودرو فراهم کنیم.

انواع خوشبو کنند های داخل ماشین
خوشبختانه انواع گوناگونی از خوش بو کننده های داخل کابین ماشین با رایحه های مختلف در بازار موجود هست. که از مهم ترین آن ها اسپری خوش بو کننده ماشین، خوش بو کننده های آویزی و خوش بو کننده های برقی نام برد. خوش بو کننده شمعی یکی دیگر از انواع خوش بو کنند های داخل ماشین هست که با آب شدن شمع، مواد خوش بو کننده را در هوا آزاد می کند. هریک از انواع خوش بو کننده دارای مزیت هایی است که باعث می شود، افراد با توجه به نوع نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

ویژگی های اسپری خوشبو کننده ماشین
• این خوش بو کننده به علت قابلیت اسپری شدن هرگاه که نیاز به آن داشته باشید به راحتی در دسترس شما قرار دارد.
• رایحه های گوناگونی از آن در بازار موجود هست.
• یکی از معایب آن دوام کم بوی خوش آن هست ( حدود 45 دقیقه تا چند ساعت). هرچند برخی از برند ها مدعی اند که این مشکل را حل کرده اند.
• در این نوع از خوش بو کننده شما این قابلیت را دارید که اگر به نظرتون رایحه ی اسپری تند هست، با اضافه کردن آب به محلول، آن را رقیق سازی کنید تا رایحه ملایم تری را به شما بدهد.
• یکی از بزرگترین مزیت های اسپری خوش بو کننده وجود جاذب در ترکیب آنست که باعث می شود علاوه بر ایجاد بوی خوش، بوی نا مطبوع را نیز جذب کند.
• مناسب برای انواع محیط ها مانند داخل اتاق، ماشین و…

اجزا و ترکیب و مواد خوشبو کننده داخل ماشین
فرمولاسیون اسپری خوش بو کننده از اجزا بسیار زیادی ساخته شده است، که از جمله می توان به حلال ها فرار (مانند الکل، بنزن)، سورفکتنت ها، مواد ضد عفونی کننده، انواع مختلفی از عطر ها و ترکیباتی مانند اترهای گلیکولی اشاره کرد. همچنین در برخی از فرمولاسیون ها از ویتامین و روغن های گیاهی برای ساخت اسپری خوش بو کننده استفاده کرده اند.
محلول خوش بو کننده در داخل محفظه به صورت مایع وجود دارد که با اسپری کردن آن به فضای بیرون، به صورت آئروسل در هوا پخش می شود، که اندازه ی قطرات آن حدود چند ده میکرومتر هست.
به علت دمای جوش پایین حلال های به کار رفته در فرمولاسیون اسپری خوش بو کننده ها، آن ها در دمای اتاق به سرعت به حالت گازی در می آیند و در هوا پخش می شوند. البته از آن جایی که این حلال های فرار بر سلامتی انسان تاثیر می گذارند، نباید در استفاده از اسپری های خوش بو کننده زیاده روی کرد.
ساخت اسپری خوشبو کننده خانگی
در این بخش یک روش ساده برای بدست آوردن یک اسپری خوش بو کننده با عملکرد نسبتا مناسب خدمت شما ارائه می کنیم. ابتدا 3-4 قطره از یک عطر را داخل نصف فنجان آب بریزید. سپس مقداری به آن ( در حد چند قطره) از روغن های غیر معطر مانند روغن جوجوبا اضافه کنید. در نهایت مخلوط به دست آمده را داخل ظرف خالی اسپری بریزید . هر بار قبل از هم زدن چندین بار تکان دهید و سپس آن را در فضای مورد نظر اسپری نمایید.
تیم تحقیقاتی فرمول چی با داشتن کادری با تجربه و متخصص آمادگی دارد تا در صورت تمایل شما به داشتن فرمولاسیون اختصاصی با شما همکاری کند. لطفا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱