خودرو, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمولاسیون صفرشوی کابین | فرمول صفرشوی کابین | صفرشوی دوراکلین

 محلول صفر شوی داخل کابین ماشین 

امروزه با گسترش شهر ها و افزایش جمعیت، همه ی افراد از وسیله نقلیه شخصی و عموی برای جا به جایی های درون شهری استفاده می کنند. علاوه بر آن، هنگام مسافرت با خودرو شخصی نیز زمان طولانی را در خودرو سپری می کنیم. بنابراین شاید بتوان گفت که برای بسیاری از ما خودرو در حکم خانه ی دوم ماست. این ادعا به ویژه برای کسانی که در تاکسی های اینترنتی مشغول به کار هستند، بیشتر مصداق پیدا می کند.

فضای داخلی کابین خودرو نیز به مانند بیرون آن نیاز به رسیدگی و پاکیزگی دارد. تمیزی و نظافت داخل خوردو علاوه بر این که باعث آرامش و حس خوشایند شما هنگام رانندگی می شود، بر سلامتی شما و سایر سرنشینان خودرو نیز تاثیر می گذارد. همچنین پاکیزگی داخل خودرو می تواند حس نو بودن ماشین را برای شما تداعی کند. بنابراین تمیز نگاه داشتن همیشگی  محیط داخلی کابین خودرو  یک امر مهم به نظر می رسد.

هرچند که حفظ آراستگی و تمیزی داخل خودرو دارای اهمیت زیادی هست، ولی برخی از عوامل ناخواسته مانند آلودگی هوا و حتی ریختن یک لیوان چایی می تواند باعث کثیفی داخل ماشین  شود. همچنین کشیدن سیگار در داخل خوردو و یا وجود لکه های چرب می تواند اثرات نا مطلوبی را بر ظاهر کابین خودرو ما داشته باشد.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

محلول صفر شوی داخل کابین خودرو چیست

محلول صفر شوی کابین خودرو، یک محلول چند منظوره هست که برای پاکیزگی بخش های مختلف داخل خودرو مانند داشبورد و صندلی ها استفاده می شود. در فرمولاسیون این محصول از مواد چربی زدا و لک زدا استفاده شده است تا بتواند که به راحتی انواع آلودگی های سطوح را تمیز کند. استفاده از این محصول علاوه بر تیزی داخل کابین ماشین، می تواند باعث کاهش بو نامطبوع نیز شود.

هدف از صفرشویی خودرو (چه بخش داخلی و چه یخش خارجی) اینست که خودرو به مانند اول نو به نظر بیاید. بنابراین صفرشویی خودرو را نباید با تمیزکاری های معمولی و جاروی داخل کابین جایگزین کرد. همچنین در بخش بیرونی خوردو شستن بدنه خودرو  فقط با شامپو خودرو، برای صفر شویی کفایت نمی کند. در مورد بازه های زمانی صفرشویی کامل خودرو باید گفت بستگی به میزان کثیفی و البته وسواس شما به تمیزی خودروی خود، این بازه ها می تواند که متفاوت باشد. ولی به به طور معمول بیش از چند بار در سال نیاز به صفرشویی خودروی خود ندارید.

محلول صفرشوی کابین ماشین معمولا قبل از به کاربردن محصولاتی مانند واکس داشبورد مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع ابتدا با استفاده از این محصول، سطوح مورد نظر را به تمیزی مطلوب می رسانند و سپس از سایر محصولات خودرو برای براقیت و تمیزی بیشتر استفاده می کنند. یکی از مزیت های مهم محلول صفرشوی کابین ماشین عدم نیاز این محصول به آب برای تمیزی داخل کابین هست، که این ویژگی باعث سهولت در تمیز کردن داخل خودرو توسط این محصول می شود.

دقت داشته باشید بسیار از شوینده های معمولی و صابون ها برای سطوح چرمی مانند داشبورد و صندلی های چرمی مناسب نیستند و ممکن است باعث ترک خوردگی آن ها شود. بنابراین برای تمیزی محصولات چرمی داخل کابین نباید مورد استفاده قرار بگیرند.

در برخی از فرمولاسیون ها که از مواد نانو استفاده شده است، بعد از استفاده از این محصول، بر روی سطح یک لایه محافظ باقی می ماند که باعث محافظت بیشتر از سطح می شود.

ویژگی های محلول صفر شوی داخل کابین

 • تمیز کننده انواع سطوح پارچه ای، چرمی و…
 • ضد عفونی کننده
 • خوشبو کننده
 • چربی بر قوی
 • عدم لک گذاری پس از استفاده
 • عدم آسیب رساندن به سطوح (به ویژه سطوح چرمی)

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

نحوه ی استفاده از محلول صفر شوی داخل کابین

 • ابتدا با توجه به نوع محصول شاید نیاز به رقیق سازی آن داشته باشید.
 • سطوح مورد نظر را تمیز کنید. دقت داشته باشید که سطح باید کاملا خشک باشد.
 • محلول صفر شوی را بر روی سطح اسپری کنید.
 • با توجه به نوع لکه، از چندین ثانیه تا چند دقیقه صبر کنید تا محلول به خوبی عمل نماید.
 • با یک دستمال خیس بر روی سطح مورد نظر بکشید.
 • با استفاده از دستمال خشک، سطح مورد نظر را خشک نمایید (در صورت خشک شدن سطوح با هوا ممکن است که بر روی آن ها لک ایجاد شود).

توجه داشته باشید که بهتر است که برای بازدهی بیشتر دستمال به صورت رفت و برگشتی بر روی سطوح کشیده نشود. به جای حرکت رفت و برگشتی می توان از حرکت دایره ای دستمال استفاده کرد.

برای ایمنی و کارکرد بهتر محلول صفر شوی داخل خودرو، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • از قرارگیری این محصول در در دسترس کودکان جلوگیری نمایید (به ویژه اینکه معمولا خاصیت قلیایی دارند).
 • از یخ زدگی محصول محافظت کنید.
 • از تماس این محصول با چشم (و حتی پوست دست) جلوگیری شود و در صورت تماس با آب فراوان چشم خود را شست و شو دهید.
 • هنگام استفاده از محصول خودروی شما زیر نور آفتاب قرار نداشته باشد.

فرمولاسیون صفر شویی داخل کابین فرمول چی

تیم تحقیقاتی فرمول چی با داشتن کادری با تجربه و با دانش در زمینه ی تهیه فرمولاسیون انواع شوینده ها و محصولات خودرو، آمادگی دارد که در صورت تمایل شما به داشتن فرمولاسیون اختصاصی و نیز تهیه مواد اولیه مورد نیاز آن، به شما مشاوره دهد. لطفا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶