خودرو, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمول بهترین واکس برای داشبورد ماشین

واکس داشبورد ماشین

 

واکس داشبورد ماشین

داشبورد خودرو از نظر راننده و سرنشینان یکی از مهمترین قسمت های ظاهری خودرو است که درست در مقابل چشمان آن ها قرار دارد. ظاهر تمیز و براق به همراه بوی خوش برخواسته از داشبورد جذابیت بیش از حدی به خودرو می دهد. علاوه بر داشبورد برای تمیز و براق کردن سپر، دور لاستیک و رینگ ها مناسب است. فرمول را می توان طوری طراحی کرد که برای سایر قسمت های داخلی خودرو مانند روکش های صندلی، تودری خودرو، فرمان و سایر قسمت ها نیز مناسب باشد.

انواع واکس داشبورد ماشین

واکس داشبورد به دو صورت مایع و ژله ای در بازار وجود دارد. واکس مایع بعضا به دلیل اسپری شدن طرفداران بیشتری دارد. هنگام اسپری کردن هم کار آسان تر است و هم سطح مورد نظر به شکل یکنواخت تری مورد هدف قرار می گیرد.

واکس داشبورد مایع

فرمول ارائه شده برای واکس مایع داشبورد به گونه ای است که علاوه بر رفع الودگی ها و میکروب های روی سطح داشبورد ظاهری تمیز و درخشان به آن می بخشد. همچنین اسانس های مختلف سبب ایجاد بوی خوش در فضای اتومبیل خواهد شد. فیلم تسکیل شده بر روی سطح داشبورد باعث جلوگیری از ترگ خوردگی و آسیب های جدی اشعه ماورای بنفش خورشید به سطح آن می شود.

نحوه واکس زدن داشبورد ماشین

فرمول واکس داشبورد مایع را می توان بصورت رقیق شده با آب و یا غلیظ ارائه کرد. در نوع غلیظ مصرف کننده حین مصرف آن را با نسبت خاصی از آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار می دهد. ابتدا باید سطح داشبورد کاملا تمیز شود به طوری که هیچ گونه گرد و غباری روی سطح آن باقی نماند سپس با استفاده از واکس مایع داشبورد و دستمال داشبورد تمیز می شود. در واقع برای تمیز کردن داشبورد سه مرحله را می توان تصور نمود:

 1. برداشتن گرد و خاک از روی داشبورد
 2. شست و شوی اولیه با استفاده از شوینده های مناسب فضای داخلی خودرو
 3. استفاده از واکس مایع داشبورد جهت تمیز کاری نهایی و براق شدن ماشین

مزایای استفاده از واکس مایع داشبورد

 1. رفع آلودگی ها و میکروب ها از روی سطح داشبورد
 2. ظاهر زیبا و درخشان
 3. رفع چربی و سیاهی از روی سطح داشبورد
 4. حفظ روکش داشبورد در برابر تابش UV
 5. بوی خوش فضای اتومبیل
 6. افزایش طول عمر مفید داشبورد
 7. مانع از تجمع الکتریسیته ساکن در سطح

واکس داشبورد

به طور کلی برای محصولات کابین خودرو سه محصول وجود دارد که هر سه مورد توسط تیم فرمولچی قابل توسعه است. این محصولات عبارتند از:

 • تمیز کننده کابین خودرو
 • محافظت کننده و براق کننده داشبورد

مات کننده داشبورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *