خودرو, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

شامپو کارواش با کف رنگی | فرمولاسیون شامپو کارواش

شامپو کارواش با کف رنگی | فرمولاسیون شامپو کارواش

بدنه ی بیرونی خودرو به علت قرار گرفتن در معرض آلودگی های مختلف مانند خاک و گل اطراف جاده، دوده ی ماشین و سایر آلودگی ها به مرور زمان تمیزی و براقیت خود را از دست می دهد. چسبیدن این مواد به بدنه ی خودرو علاوه بر این که که زیبایی خودرو کاهش می دهد و ماشین را قدیمی تر نشان می دهد، حتی ممکن است  که باعث آسیب رساندن به رنگ و بدنه ی خودرو نیز شود. یکی از ساده ترین راه ها برای تمیزی خودرو استفاده از شامپو کارواش برای شست و شوی خودرو است. این کار را شما به راحتی می توانید در حیاط خانه ی خود انجام دهد و یا این که خودرو خود را به کارواش ببرید. البته اگر موادی مانند قیر به سطح لاستیک یا بدنه ی ماشین شما چسبیده باشد علاوه بر استفاده از شامپو کارواش به استفاده از محصولات دیگری مانند اسپری قیر پاک کن خودرو نیز نیاز خواهید داشت.

برای ارتباط با کارشناسان فرمولچی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: 09358388274

تلفن دفتر شرکت: 02167323000

شامپو کارواش با کف رنگی | فرمولاسیون شامپو کارواش-2

مزایا و ویژگی های شامپو کارواش با فوم رنگی

 

 • داشتن فوم پایدار
 • قدرت چسبندگی نسبتا بالای فوم
 • جذابیت و زیبایی فوم ایجاد شده به علت رنگ به کار رفته
 • pH خنثی جهت عدم آسیب به رنگ و بدنه ی خودرو
 • توانایی پاک کنندگی چربی ها
 • عدم به جاگذاری لک و یا رنگ بر روی بدنه خودرو
 • کاهش اصطحکاک بین بدنه ی ماشین و خودرو
 • ایجاد براقیت و درخشندگی پس از شست و شو
 • شست و شو آسان
 • کاهش جذب گرد و غبار پس از شست و شو
 • عدم پایداری فوم رنگی بر روی زمین (پس از شست و شو و آبکشی ماشین)
 • قابل استفاده بر بخش های مختلف بدنه مانند بخش فلزی، پلاستیکی و یا شیشه ای

شامپو کارواش با کف رنگی | فرمولاسیون شامپو کارواش-3

فرمولاسیون شامپو کارواش با فوم رنگی

شامپو های کارواش در غلظت و رنگ های مختلف تهیه می شوند که در ادامه فرمولاسیون شامپو کارواش با کف رنگی با  غلظت بالا خدمت شما ارائه می شود.

در فرمولاسیون شامپو کارواش معمولا از سورفکتانت های آنیونی مانند سدیم لوریل سولفات و آلکیل بنزیل سولفونیک اسید استفاده می شود که بخش اصلی سورفکتانت فرمولاسیون را تشکیل می دهند، همچنین استفاده از سورفکتانت های غیر یونی مانند کوکونات دی اتانول آمین (البته با درصد پایین تر) در فرمولاسیون به کارگیری می شود. استفاده از سورفکتانت های آنیونی در فرمولاسیون شامپوهای کارواش فومی، گزینه ی بسیار مناسبی هستند. چون که علاوه بر تمیزی به راحتی به محلول توانایی تبدیل شدن به فوم با حجم کف بالا را می دهند.

به غیر سورفکتانت ها از موادی چون گلیسیرین و پروپیلن گلایکول نیز در ترکیب شامپوهای کارواش استفاده می شوند. این ترکیبات در آب محلول هستند، بنابراین مشکلی در ایجاد یکنواختی محلول ایجاد نمی کنند. استفاده از رنگ های پایه آبی نیز برای رنگی ساختن فوم ها به فرمولاسیون اضافه می شود. اغلب رنگ هایی مانند قرمز، آبی و سبز مورد توجه قرار گرفته اند.

سود (سدیم هیدروکسید) نقش اساسی در خنثی سازی محلول دارد و جز جدایی ناپذیر از فرمول محسوب می شود. استفاده از نمک سدیم کلرید نیز در فرمولاسیون ها برای دادن غلظت به آن ها استفاده می شود. البته در استفاده از نمک نباید که زیاده روی کرد.

برای ساخت محصول شامپو کارواش ابتدا سود و سولفونیک اسید مخلوط می شوند تا محیط دارای pH تقریبا خنثی شود و سپس سایر اجزا به آن ها اضافه می شوند. استفاده از رنگ نیز در این بخش صورت می گیرد که رنگ دلخواه به محلول اضافه می شود.

در حل کردن سود در آب توجه داشته باشید که این واکنش به شدت گرما زاست و لازم هست که سود به آرامی به آب اضافه شود و محلول در حال هم خوردن باشد.

روش استفاده شامپو کارواش با فوم رنگی

دستور استفاده از شامپو کارواش با فوم رنگی مشابه با شامپو کارواش به شکل فوم هست و تفاوتی خاصی در به کارگیری آن ها نیست. ابتدا لازم هست که شامپو با آب رقیق شود (با توجه به غلظت نمونه مورد استفاده این مقدار متفاوت هست) و سپس با استفاده از مخزن فوم ساز و یا فوم انژکتور فوم را آماده کنید. سپس تمامی بدنه ی بیرونی ماشین را با فوم رنگی بپوشانید و به آن چند دقیقه فرصت دهید تا اثر کند. در نهایت با آب پر فشار بدنه ی ماشین را شست و شو دهید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمولچی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: 09358388274

تلفن دفتر شرکت: 02167323000