خانگی, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

شامپو فرش

 

 

فرمولاسیون شامپو فرش/فرمول تمیز کننده فرش، موکت و قالی

نکاتی که هنگام فرمولاسیون شامپو فرش به ذهن می­رسد شامل موارد زیر است:

چگونه می­توان یک شامپو فرش با قابلیت تمیزکنندگی بالا ساخت؟ فرمولاسیون شامپو فرش با قیمت مناسب به چه مواد اولیه ای نیاز دارد؟ ترتیب افزایش مواد و درصد هریک از آن ها چه تاثیری بر قدرت لکه بری و پاک کنندگی شامپو فرش دارد؟

به منظور عدم آسیب رسانی به الیاف و بافت فرش از چه نوع سورفکتانت هایی در فرمولاسیون شامپو فرش استفاده می شود؟

قابلیت ایجاد کف مناسب در شامپو فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه به دلیل استفاده روزمره از فرش، مبلمان و موکت در منزل، انتخاب یک شامپو فرش مناسب با قابلیت تمیزکنندگی بالا بدون ایجاد آسیب به الیاف پارچه از اهیت ویژه ای برخوردار است.

با توجه به اینکه الیاف اکثر مبلمان ها، فرش ها و موکت ها از جنس نایلون، پلی استر و آکریلیک است، تمیز کردن منظم به منظور کاهش ساییدگی و پارکی الیاف پارچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به منظور ایجاد خواص شویندگی در فرمولاسیون شامپو فرش ازانواع سورفکتانت های آنیونیک و نانیونیک استفاده میشود. با توجه به این که آبکشی مناسب پس از استفاده از شامپو فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تنظیم نسبت و غلظت سورفکتانت های به کار رفته تاثیر به سزایی در قابلیت کف کنندگی و آبکشی آسان شامپو فرش دارد.

به منظور افزایش قدرت لکه بری در فرمولاسیون شامپو فرش بیش از از یک نوع سورفکتانت نانیونیک استفاده می شود. علاوه بر این به منظور فرموله کردن شامپو فرش کارآمد بایستی در ابتدای کار الیاف پارچه، فرش، موکت و مبلمان را به خوبی بشناسیم. سورفکتانت هایی که در فرمولاسیون شامپو فرش استفاده می‌شوند، ضمن قدرت تمیز کنندگی بالا بایستی منجر به تغییر رنگ فرش یا به اصطلاح رنگ پریدگی و تداخل رنگها در الیاف فرش یا قالی نشوند. علاوه بر این به منظور کاهش خاصیت الکتریسیته ساکن در الیاف پارچه و فرش علاوه بر سورفکتانت ها از ترکیبات پایه پلیمری دیگری نیز ز استفاده می‌شود. این مواد پلیمری علاوه بر کاهش خاصیت الکتریسته ساکن منجر به افزایش قدرت لکه بری به ویژه لکه های سخت مانند چای، قهوه و خون در فرمولاسیون شامپو فرش می شوند.

مجموعه فرمولچی ضمن ارائه دستورالعملی جامع در زمینه فرمولاسیون شامپو فرش با کیفیت، شما را با نقش هریک از مواد اولیه در محصول نهایی آشنا خواهد کرد. کارشناسان مجرب این مجموعه با داشتن سابقه ای مفید در زمینه فرمولاسیون مواد شوینده از دیدگاهی کاملا علمی مشتریان و کارآفرینان گرامی را از ابتدای ساخت نمونه آزمایشگاهی تا مرحله تولید صنعتی راهنمایی خواهند کرد.