آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

روشن کننده های پوست (کرم، لوسیون، اسکراب و..)

روشن کننده های پوست (کرم، لوسیون، اسکراب و..)

روشن کننده های پوست

محصولات روشن کننده پوست شامل کرم های سفید کننده که به آن روشن کننده پوست یا کرم های محو کننده نیز می گویند، صابون ها، اسکراب ها و لوسیون می باشند.

این محصولات برای روشن شدن مناطق تیره پوست یا دستیابی به رنگ روشن تر پوست با کاهش رنگدانه ای به نام ملانین در پوست کار می کنند.

بیشتر افرادی که از مواد روشن کننده استفاده می کنند این کار را برای درمان مشکلات پوستی مانند لکه های پیری، جوش های آکنه یا تغییر رنگ مربوط به هورمون ها انجام می‌دهند.  همچنین از این روش برای روشن شدن پوستی که به طور طبیعی تیره است نیز استفاده می شود.

چه چیزی رنگ پوست را تعیین می کند؟
رنگ پوست با توجه به میزان ملانین موجود در پوست تعیین می شود. ملانین رنگدانه ای است که توسط سلولهای خاصی به نام ملانوسیت تولید می شود.

این به معنی آنست که افراد با پوست تیره، ملانین بیشتری دارند.

میزان ملانین پوست شما عمدتاً مربوط به محتوی ژنتیکی شماست. اما شرایطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آسیب های پوستی، قرار گرفتن در معرض برخی مواد شیمیایی، استفاده از برخی هورمون ها نیز تولید ملانین می تواند تغییر کند.

هایپرپیگمنتیشن نوعی بیماری است که باعث تیرگی پوست می شود. این می تواند بر روی لکه های پوست یا کل بدن شما تأثیر بگذارد. لکه های پیری ، که لکه های کبدی نیز نامیده می شوند ، یک نوع رایج از هایپرپیگمنتیشن است.

تغییرات رنگی پوست اغلب خود به خود برطرف می شود. به طور مثال پوست افرادی که برنزه می کنند پس از گذشت مدت زمانی تغییر رنگ داده و به حالت اول برمی گردد و محو می شود.

اما با گذشت زمان، تغییر رنگ های خاصی مانند لکه های “پیری” یا لکه های “کبدی” روی پوست ظاهر می شوند که تقریباً دائمی می شوند.

هایپرپیگمنتیشن معمولاً بی ضرر است اما گاهی ممکن است در اثر یک بیماری زمینه ای و یا مصرف داروهای خاص بر روی پوست شما ایجاد شود.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

سفید کننده پوست چیست؟

روشن شدن پوست برای اکثر مردم یک مسئله آرایشی است و هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. اما برای درمان برخی مشکلات پوستی از این روش  برای کاهش تغییر رنگ چشمگیر پوست و تبدیل پوست به چند درجه روشن تر، یکنواخت شدن رنگ پوست و حذف

لکه های کبدی یا لکه های پیری
لکه های خورشید
ملاسما
کک و مک
علائم پس از التهاب ناشی از اگزما و پسوریازیس
باعث کاهش زخم های آکنه استفاده می شود.

 

روشن کننده های پوست چگونه کار می کنند؟
روشن کننده های پوست حاوی یک ماده فعال یا ترکیبی از مواد تشکیل دهنده هستند که میزان ملانین را در پوست محل استفاده کاهش می دهد.
سفید شدن پوست نتیجه ی کاهش غلظت یا تولید ملانین در پوست است. هنگامی که شما یک محصول سفید کننده پوست مانند هیدروکینون را روی پوست قرار می دهید ، باعث کاهش تعداد ملانوسیت های پوست شما می شود. این می تواند باعث روشن شدن پوست و ظاهر یکدست تر پوست شود.

فرمولاسیون روشن کننده ها

روش هایی برای درمان خانگی پوست تیره و لکه های متاثر از عوامل نامبرده، عنوان شده است اما استفاده از مواد طبیعی تاثیر بسیار کم و آهسته بر روی تغییرات مطلوب شما دارند.

از دیگر روش های درمان تیرگی ها و روشن تر کردن رنگ پوست به استفاده از لیزر و روش های تزریقی می توان اشاره کرد که تایید علمی برای حذف صد در صد لکه ها و کاهش تیرگی پوست با این روشن ها وجود ندارد.

بهترین گزینه ی موجود استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مانند کرم ها، لوسیون و یا اسکراب های روشن کننده و سفید کننده ی پوست ی باشد.

فرمولاسیون ساخت این ترکیبات بسیار مهم می باشد زیرا برخی از افراد برای مصارف درمانی از این محصولات استفاده می کنند.

تیم تخصصی طراحی فرمولاسیون و ساخت محصولات آرایشی بهداشتی فرمولچی با کادر مجرب در زمینه ی تولیدات آرایشی بهداشتی اماده ی ارائه ی خدمات بمی باشند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با تماس تلفنی و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶