آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

کرم آبرسان و حفاظت از پوست در برابر خشکی

کرم آبرسان و حفاظت از پوست در برابر خشکی

استفاده از کرم های آب رسان در برابر خشکی پوست دست و صورت

پوست دست انسان از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است. این لایه ها درصد های متفاوتی آب را در خود نگه داری می کنند. حجم آب موجود در لایه های اصلی پوست ممکن است تحت شرایط های مختلف مانند، هوای گرم و خشک، استفاده مکرر از مواد شوینده، افزایش سن (به ویژه بعد از 30سالگی) کاهش یابد و روی سطح پوست دست و صورت خشکی و ترک ظاهر شود.

یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با مشکلات پوستی استفاده از کرم های آب رسان در برابر خشکی پوست است. این کرم ها ازجمله پر کاربردترین محصولات آرایشی بهداشتی هستند که  که امروزه مورد توجه بسیار از افراد قرار گرفته است. کرم آبرسان بسیار سبک، حاوی مواد هموکتانت یا جاذب الرطوبه است که آب و رطوبت موجود در محیط یا روی پوستتان را جذب کرده و بدون ایجاد لایه چرب بر روی پوست، مانع از بین رفتن رطوبت پوست می شود.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

 

ترکیبات کرم های آب رسان:

یکی از مهمترین مواد آب رسان هیالورونیک اسید است که  می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر میزان موجود در ترکیب رطوبت جذب کند و بهترین ماده‌ی آب رسان یا نم ‌نگهدار محسوب می‌شود. در ادامه برخی از مواد آب رسان در جدول آورده شده است:

مواد آبرسان
هیالورونیک اسید
گلیسیرین
آلوئه ورا
سدیم لاکتات
اسید لاکتات
اسید سیتریک
اوره
عسل
موسین حلزون

 

تفاوت کرم آب رسان و کرم مرطوب کننده

گاهی افراد برای تشخیص بین کرم های آب رسان و کرم های مرطوب کننده دچار اشتباه می شوند. ولی باید توجه داشت که فرمولاسیون کرم های آب رسان بر اساس آب هست در حالی که در کرم های مرطوب کننده فرمولاسیون بر اساس پایه روغن هست.

کرم های آب رسان وظیفه آب رسانی و تامین کمبود آب به پوست هایی را دارند که به هر دلیل دچار کمبود آب هستند، ولی کرم های مربوط کننده با کمک به جبران چربی از دست رفته پوست و ایجاد یک لایه محافظ به حفظ آب پوست کمک می کنند . در واقع کرم های مرطوب کننده وظیفه حفظ آب موجود در پوست را دارند، ولی کرم های آب رسان به افزایش آب موجود در پوست کمک می کنند.

البته باید توجه داشت که برخی از پوست ها نیاز به هر دو کرم آب رسان و کرم مرطوب کننده دارند. ولی اگر قصد استفاده از  هر دو کرم را داشته باشید بهتر هست که ایتدا کرم آب رسان را مصرف کنید و سپس کرم مرطوب کننده را بر روی خود استفاده کنید.

فرمولاسیون کرم آب رسان چیست؟

در استفاده از کرم های آب رسان، علاقمندی و سازگاری متفاوتی برای افراد وجود دارد. در صورتی که بخواهید یک کرم آب رسان مناسب با پوست و سلیقه ی خود تهیه کنید نیاز به یکسری اطلاعات اولیه دارید. کرم آب رسان از ترکیب ۳ فاز یا بیشتر تشکیل می شود. هر کدام از فازها شامل چند جز است که در دما و شرایط خاص با هم ترکیب می شوند. به طور کلی ترکیبات مهم شامل در تهیه ی کرم آب رسان یک پایه ی آبی، روغن، ترکیبات آب رسان، امولسیفایر، مواد پوشاننده و مواد افزودنی مانند آنتی اکـسیدان ها‌، نگهدارنده و اسانس هست . اما تهیه ی یک کرم آب رسان به سادگی قابل انجام نیست. در تهیه ی کرم آبرسان باید به عوامل مختلفی مانند دمای مناسب، pH و ویسکوزیته ی مطلوب توجه نمود.

عوارض کرم های آب رسان

استفاده ناصحیح از کرم های آب رسان می تواند باعث عوارضی بر روی پوست شوند.

  • اگر بر روی کرم آب رسان بر روی پوست های کثیف اعمال شود، می تواند باعث حساسیت شود
  • هنگام استفاده از کرم آب رسان، با فشار و زور کرم را به سطح پوست خود بمالید ممکن است که باعث آسیب رسیدگی به پوست شود.
  • عدم استفاده از کرم آب رسان متناسب با پوست خود

 

انتخاب صحیح و با دانش ترکیبات اصلی نامبرده در ساخت کرم های آب رسان نیاز به اطلاعات تخصصی شیمی دانان دارد. این امکان توسط تیم تخصصی مشاورین تولید محصولات آرایشی بهداشتی فرمول چی برای افراد علاقمند به تهیه ی کرم های آب رسان با ویژگی های مطلوب هستند، فراهم شده است. که می توانند از طریق زیر با ما ارتباط برقرار نمایند.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶