آرایشی و مراقبتی, زیبایی, فرمولاسیون

فرمول برق لب | روش ساخت برق لب

برق لب

لب‌ها یکی از حساس‌ترین اجزای صورت است که زیبایی آن، باعث جذابیت بیشتر در افراد می‌شود. برای داشتن ظاهری زیبا اکثر خانم‌ها علاوه بر استفاده از رژ لب، از برق لب نیز استفاده می‌کنند. برق لب علاوه بر دادن درخشندگی و زیبایی به لب‌ها می‌تواند بر محافظت لب‌ها در برابر آسیب‌ها نیز موثر باشد. در ادامه به بررسی مواد تشکیل دهنده‌ی رژ لب پرداخته می‌شود.

فرمول برق لب

محصولات برق لب جدید علاوه بر این که باعث درخشندگی لب‌ها می‌شوند، می‌توانند لب‌ها را در برابر نور خورشید نیز محافظت کنند. دادن شادابی و طراوت به لب‌ها یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که محصولات برق لب برای ما به ارمغان می‌آورد. در ادامه به برخی از مواد تشکیل دهنده‌ی برق لب اشاره می‌شود.

 • پلیمر‌های سنتزی : از پلیمرهایی سنتزی مانند پلی بوتان و یا پلی ایزوبوتان برای ایجاد گرانروی و عامل چسبنده در فرمولاسیون استفاده می شوند. علاوه بر موارد ذکر شده پلی بوتان به علت این که یک ماده شفاف و بی رنگ است به راحتی می‌تواند که نور را بازتاب دهد، بنابراین پلی بوتان باعث ایجاد درخشندگی در محصول نیز می‌شود.
 • وازلین: یکی از اجزا فرمول برق لب وازلین است. این ماده علاوه بر آن که می‌تواند باعث براقیت شود، با دادن چربی ملایم به پوست لب از خشکی از لب‌ها جلوگیری می‌کند.
 • موم‌های طبیعی : به کارگیری موم‌های طبیعی مانند بیز واکس و یا موم کارناوبا در بهبود عملکرد فرمول برق لب موثر هستند. همچنین تعیین نسب بین  موم، وازلین و روغن‌ها گرانروی فرمولاسیون را تعیین می‌کند.
 • ویتامین‌ها: اغلب برای حفاظت از پوست‌ لب‌ها از ویتامین‌های مختلفی در فرمولاسیون استفاده می‌کنند. از جمله این ویتامین‌ها، ویتامین A , E است. ویتامین A‌ به صورت طبیعی به شفافیت پوست کمک می‌کند. ویتامینE‌ نیز یک آنتی اکسیدان قوی است و پوست را از رادیکال‌ها حفظ می کند. همچنین وجود ویتامین Cدر محصول از ترک خوردن لب‌ها جلوگیری می‌کند.
 • عسل : عسل یک ماده‌ طبیعی است که علاوه بر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی فواید بسیار زیادی نیز برای پوست دارد. عسل همچنین می‌تواند بر گرانروی محصول تاثیر گذار باشد.
 • روغن: روغن‌های شی باتر، یکی از روغن‌های محبوب در محصولات آرایشی است که در بسیاری از فرمولاسیون‌های آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. روغن شی باتر در آب رسانی به پوست می‌تواند نقش موثری داشته باشد و پوست لب‌ را شاداب و با طراوت نگه دارد.
 • رنگ‌ها: همان طور که قبلا گفته شد، بسیاری از فرمول‌های برق‌های لب علاوه بر این‌ که باعث درخشندگی لب‌ها می‌شود،‌ می‌تواند روی لب‌ها نیز رنگ ظریفی ایجاد کند.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمولچی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: 09358388274

تلفن دفتر شرکت: 02167323000

برق لب_1

مزایای استفاده از برق لب

 • درخشندگی و زیبایی لب‌ها
 • مرطوب سازی لب‌ها
 • محافظت در برابر نور خورشید
 • نرمی و لطافت
 • دادن رنگ به لب‌ها

روش ساخت برق لب خانگی

در صورتی که به هر دلیل علاقه مند به استفده از برق لب‌های بازار نیستید، به راحتی می‌توانید یک برق لب طبیعی در خانه‌ی خود تهیه نمایید.

برای داشتن برق لب طبیعی کافی است که از یک روغن حامل (مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آووکادو) و یک کره ( مانند کره انبه) استفاده کنید. استفاده از موم عسل هم در ساخت برق لب خانگی باعث دادن خواص بهداشتی و دادن قوام و غلظت به برق لب می‌شود. همچنین وابسته به سلیقه‌ی خود می‌توانید از رنگ و اسانس‌های طبیعی استفاده کنید.

4 قاشق از روغن غذا خوری از روغن حامل (مثلا روغن زیتون) را با دو قاشق کره‌ی انبه و 1 قاشق موم عسل و 2 قاشق روغن نارگیل مخلوط کنید و به وسیله‌ی بخار همه‌ی آن‌ها را ذوب نمایید. موم و کره انبه عامل قوام و ویسکوزیته‌ی محصول برق لب در فرمول است.

رنگ و اسانس های مورد علاقه‌ی خود را به آن اضافه کنید، و مخلوط به دست آمده را خوب مخلوط کنید تا کاملا یکنواخت شود. برای رنگ طبیعی می‌توانید از چغندر و یا حتی پودر کاکائو استفاده کنید.

برق لب-2

برق لب حرارتی

یکی دیگر از محصولات برق لب، برق لب حرارتی است. با استفاده از این محصول بر روی لب‌ها، له علت گرمی لب‌ها تغییر رنگ در برق لب را مشاهده می‌کنید که از حالت بی رنگ به رنگی در می آید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمولچی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: 09358388274

تلفن دفتر شرکت: 02167323000