آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

کرم های لایه بردار صورت و بدن

لایه بردارهای قوی صورت

مفهوم لایه برداری پوست

لایه برداری پوست یعنی حذف یا لایه برداری سلولهای مرده پوست از لایه بالایی پوست شما. این اتفاق به طور طبیعی در پوست سالم اتفاق می افتد، اما مانند تمام فرایندهای بدن، با افزایش سن و ضخامت  پوست بعضی اوقات، سلولهای مرده به طور کامل از بین نمی روند. این امر می تواند باعث ایجاد لکه های خشکی و پوسته پوسته شده و مسدود شدن منافذ پوست شود.

دقیقا در همین نقطه شرایطی ایجاد شده است که لزوم استفاده از کرم ها و ژل های لایه بردار را خاطرنشان می کند.

کرم لایه بردار دقیقاً همان چیزی است که از اسم آن بر می آید. یک کرم که حاوی ترکیبات لایه بردار طبیعی و شیمیایی است. بدون نیاز به مالش فیزیکی مانند اسکراب یا دستمال مرطوب روی پوست، سلول های مرده پوست را از بین می برد.

در واقع انواع کرم های لایه بردار خوب به نوعی محرک پوست برای جوان سازی، غیرفعال سازی پیگمنتیشن اضافی در راستای روشن کنندگی پوست، از بین بردن چین و چروک، جای لک جوش ها و طراوت بیشتر آن هستند.

 

اگر لایه برداری نکنید چه اتفاقی می افتد؟
به مرور زمان با افزایش سن اگر به فکر لایه برداری پوست خود نباشید جدا از این که پیرتر از سن به نظر میرسیم ، سلول های مرده پوست باعث انسداد  منافذ پوست می شوند، که باعث ایجاد جوش های سرسیاه و جوش های سرسفید می شوند؛ بنابراین پاک کردن این سلول ها برای داشتن پوستی شفاف و متعادل بسیار مهم است.

آیا لایه بردارها توانایی حذف لکه های تیره را دارند؟

بله، لکه های تیره ناشی از آکنه با استفاده از لایه بردارهای شیمیایی که در فرمولاسیون خود اسید سالیسیلیک داشته باشند نه تنها به قرمزی و تحریکات پوستی کمک می کند، بلکه باعث کنترل پیگمنتیشتن اضافی در نواحی تیره می شوند. همچنین به خروج چربی اضافی از منافذ پوست نیز کمک می کند. اساساً، یک عملکرد درمانی دارد.

 

چگونه یک لایه بردار خوب انتخاب کنیم؟

در کلی ترین حالت لایه بردارهای پوست یا به صورت کرم لایه بردار و یا ژل لایه بردار بوده و یا به صورت لوسیون های لایه بردار استفاده می شوند.  لایه بردار ها باید با توجه به ناحیه مورد استفاده یعنی صورت یا بدن و نوع پوست انتخاب شوند.

افرادی که دارای پوست خشک هستند باید از مصرف زیاد انواع کرم های های لایه بردار و یا ژل و لوسیون لایه بردار پرهیز کنند.  قاعدتا این موضوع در مورد افراد با پوست چرب صدق نمی کند. پوست های ترکیبی و معمولی نیز سرنوشتی مشابه با پوست چرب دارند.

کرم لایه بردار و ژل لایه بردار برخلاف عموم لوسیون های لایه بردار اغلب برای پوست صورت مصرف می شوند.

بهترین نوع لایه بردار چیست؟

یک لایه بردار حاوی ذرات فوق العاده ریز به صورت فیزیکی باعث ماساژ سطح پوست شده و هدف آن لایه برداری شیمیایی نیز باشد.

لایه بردارهای شیمیایی می توانند به پوست نفوذ کنند تا ظاهر خطوط ریز را بهبود بخشند.” محصولاتی که با ترکیبی از اسیدهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی فرموله می شوند  بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اگر به دنبال کرم لایه بردار قوی برای جای جوش هستید، ژل های لایه بردار اغلب به عنوان قوی ترین نوع لایه بردار برای پوست صورت شناخته می شوند. ژل های لایه بردار خوب قدرت زیادی در از بین بردن سلول های مرده پوست و جوش سرسیاه و آکنه پوست دارند.

پیلینگ ژل ها یک نمونه ی پر مصرف، محبوب و مفید در مراقبت پوستی هستند. در واقع این محصولات با بافتی ژل مانند، دارای ترکیباتی هستند که  با چربی و سلولهای مرده ی سطح پوست شما ادغام شده و با ماساژ روی پوست  به طرز شگفت انگیزی زیر انگشتانان تکه هایی چرک مانند تشکیل میشود که بعد از شستشو پوست صورت  لطافت  و شفافیت فوق العاده ای پیدا می کند.

لفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

چند بار باید از کرم لایه بردار استفاده کنم؟
بیشتر متخصصان توصیه می کنند که هفته ای دو تا سه مرتبه لایه برداری کنید، به شرطی که پوست از پس آن بر بیاید زیرا توانایی تحمل مالش و مواد شیمیایی پوست برای افراد مختلف، متفاوت است.

اما استفاده از لایه بردارهای شیمیایی باید با برنامه ای مشخص به طور منظم در دستور کار قرار گیرد.

 

آیا کرم لایه بردار را می شویند؟

نحوه ی استفاده از کرم لایه بردار به این صورت است که ابتدا مقداری از کرم را روی پوست خود ماساژ دهید (معمولاً ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه کامل). سپس با آب گرم بشویید و به آرامی با یک حوله تمیز پوست خود را خشک کنید. به دنبال آن از سرم  یا کرم آبرسان مناسب پوست خود استفاده کنید.

فرمولاسیون کرم های لایه بردار چیست؟

در فرمول ساخت این ترکیبات معمولا  از سلولز یا کربومر که نقش لایه برداری و روشن کنندگی دارند استفاده می شود. برای داشتن یک فرمولاسیون مناسب با تکیه بر دانش متخصصان فرمولچی که در ساخت محصولات آرایشی بهداشتی بسیار پرتوان هستند، می توانید در تولید بهترین  کرم ها یا ژل های لایه بردار توانمند شوید.

کافیست برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست فرمولاسیون محصول مورد نظر خود با شماره های زیر تماس و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

لفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *