خانگی, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمولاسیون ارزان‌قیمت مایع سفیدکننده غلیظ

مایع سفید کننده غلیظ

فرمولاسیون ارزان‌قیمت مایع سفیدکننده غلیظ

مایع سفیدکننده غلیظ دارای درصد بالایی از هیپوکلریت سدیم است و علاوه بر قدرت سفیدکنندگی باعث از بین رفتن عوامل بیولوژیکی محیط و سطوح موردنظر می‌شود. مایع سفیدکننده غلیظ جهت سفید کردن، تمیز کردن و ضدعفونی لباس، ظروف، سطوح سرامیک و استیل و انواع سطوح شیب‌دار بکار می‌رود. مایع سفیدکننده غلیظ قابل‌استفاده در سطوح مختلف آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام و سایر قسمت‌های آلوده و تار می‌باشد.

قیمت مایع سفیدکننده غلیظ

حالت فیزیکی ژل‌مانند این محصول نقطه قوت این محصول محسوب می‌شود و این محصول را قادر می‌سازد تا به‌راحتی روی سطوح و شیب‌های مختلفی قابل‌استفاده باشد. این ساختار ژل‌مانند باعث می‌شود که کمتر این ماده به اطراف بریزد و از طرفی حالت ژله‌ای آن کنترل مقدار ماده مصرفی را بهبود می‌بخشد. در نتیجه مقدار مصرفی آن کاهش یافته و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

مایع سفیدکننده غلیظ /مایع سفیدکننده لباس

این محصول جهت سفید کردن پارچه‌های سفید کثیف و تار شده بکار کی رود. اثر کلر فعال به‌عنوان عامل اکسنده سبب سفید شدن نواحی چرک و آلوده می‌شود و پارچه را کاملاً سفید می‌کند. البته باید توجه داشت که این محصول باید رقیق شود و در صورت استفاده به‌صورت غلیظ باعث آسیب رساندن به بافت پارچه می‌شود.

مقایسه مایع سفیدکننده غلیظ و مایع سفیدکننده معمولی

  • درصد هیپوکلریت در مایع سفیدکننده غلیظ بیشتر از مایع سفیدکننده عادی است.
  • مایع سفیدکننده معمولی به دلیل گرانروی پایین قابلیت استفاده در همه سطوح به‌خصوص سطوح شیب‌دار را ندارد درحالی‌که این مشکل در مایع سفیدکننده غلیظ برطرف شده است. پیش‌ازاین هنگام استفاده از نوع معمولی بسیاری از این محصول به دلیل روان بودن به هدر می‌رفت ولی با ظهور نوع غلیظ این مشکل برطرف شده است.
  • مایع سفیدکننده غلیظ قدرت آنتی­باکتریال خیلی بیشتری نسبت به نوع معمولی آن داراست.
  • درصد کلر فعال در این فرمول‌ها به‌مرور کاهش می‌یابد که سرعت کاهش در نوع معمولی سرعت بسیار بیشتری دارد.
  • به دلیل محیط بازی اسانس در مایع سفیدکننده پایدار نمی‌ماند ولی در مایع سفیدکننده غلیظ این مشکل وجود ندارد و از انواع اسانس‌ها می‌توان جهت بهبود بوی محصول استفاده کرد.
  • در کل به دلیل ویژگی‌های فوق درصد مصرف آن کمتر و بنابراین بازدهی آن بیشتر و ازنظر اقتصادی باصرفه‌تر است.
  • در فرمول مایع سفیدکننده غلیظ از شوینده‌ها و سورفکتانت­ها استفاده می‌شود و بنابراین نقش شویندگی را نیز ایفا می‌کند و این در حالی است که این امکان در نوع معمولی آن وجود ندارد و نوع معمولی صرفاً جهت سفیدی و ضدعفونی کردن بکار می‌رود.
  • به دلیل مصرف کمتر مایع سفیدکننده غلیظ، این محصول کمتر وارد فاضلاب شده و درنتیجه تبعات زیست‌محیطی کمتری در پی خواهد داشت.

همگی این ویژگی‌ها سبب شده که مایع سفیدکننده گزینه بسیار جذابی برای مصرف‌کننده‌ها به‌حساب بیاید.