آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

فرمول برنزه کننده | [روغن، کرم، فوم، لوسیون]

برنزه کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه برنزه کردن یا همان تیره کردن رنگ پوست‌های سفید طرفداران بسیاری در میان مردم یافته است و علاقه به داشتن پوستی برنزه رو به افزایش است. تیره کردن رنگ پوست سبب گرما بخشیدن به پوست و درخشندگی می‌شود و زیبایی‌های صورت را نمایان‌تر می‌کند. همچنین پوست‌های تیره با رنگدانه‌های ملانین مستعد دریافت امواج خورشید و به تبع آن ویتامین D هستند و بسیار سریع‌تر از پوست روشن ویتامین D جذب می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای برنزه کردن پوست وجود دارد. حمام آفتاب یا استفاده از دستگاه‌های مختلف برنزه کننده مانند سولاریوم از جمله این روش‌ها هستند که هر یک معایب و خطرات احتمالی خود را داشته و احتمال آسیب به پوست در آن‌ها نیز وجود دارد. به طور مثال اشعه یووی آفتاب می‌تواند منجر به تخریب سلول‌های پوستی شود.

استفاده از محصولات برنزه کننده روشی مناسب برای کسانی است که تمایل به انجام این کار و تیره کردن پوست دارند و در عین حال می‌خواهند از خطرات احتمالی آن به‌ویژه ملانوم و سرطان‌های پوستی مصون باشند. این محصولات با به‌کارگیری مواد شیمیایی، رنگ پوست را برنزه می‌کنند. محصولات برنزه کننده در شکل‌های مختلف از قبیل اسپری، لوسیون، کرم، ژل و روغن تولید شده و از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردارند.

 

متخصصین با تجربه در گروه تحقیقاتی فرمولچی با به‌کارگیری امکانات پیشرفته آزمایشگاهی در کنار دانش تخصصی، توانسته‌اند فرمولاسیون انواع محصولات آرایشی بهداشتی (مانند کرم ضد آفتاب، کرم دور چشم، ژل موی سر و اسپری حالت‌دهنده مو و …) و همچنین فرمولاسیون کرم برنزه را نیز با کیفیت عالی ارائه ‌دهند.

برای دریافت فرمولاسیون کرم برنزه با فرمولچی در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

فرمول برنزه کننده

ترکیبات رایج به کار گرفته شده در فرمول برنزه کننده که بسته به نوع ساخت و نوع محصول از آن‌ها استفاده می‌شود شامل ترکیبات زیر می‌‌باشند:

 • دی هیدروکسی استون یا DHA
 • اریترولوز
 • یووی فیلترها
 • آب دیونیزه
 • گلیسیرین
 • دی سدیم کوکودی آمفواستات
 • توکوفریل استات
 • رتینیل پالمیتات
 • ویتامین E و ویتامین A
 • رنگ و اسانس

دی هیدروکسی استون یا DHA مهمترین ماده بکار رفته در فرمولاسیون محصولات برنزه کننده پوست به شمار می‌رود. این ماده پس از نفوذ به داخل پوست تجزیه شده و آمینواسیدها و پروتئین‌های پوست با گروه هیدروکسیل آن واکنش می‌دهند. نتیجه آن تولید ماده ملانوئیدین است که پیگمان رنگ قهوه‌ای بوده و تیرگی و برنزه شدن پوست را به همراه خواهد داشت. با گذشت زمان و پوسته ریزی لایه شاخی پوست این رنگ نیز از بین می‌رود.

 در فرمول لوسیون برنزه ‌کننده موجود در بازار معمولاً میزان مصرفی دی هیدروکسی استون حدود 3 تا 5 درصد می‌باشد.

اریترولوز ماده دیگری است که عموماً در فرمول لوسیون‌ برنزه کننده دیده می‌شود. این ماده اثری تقویتی بر عملکرد دی هیدروکسی استون دارد و موجب تغییر رنگ پوست می‌شود. ترکیبات محصولات برنزه کننده در حالت عادی می‌تواند سبب افزایش اثرات مخرب اشعه ماورا بنفش خورشید شوند. از این رو در فرمول برنزه کننده از یووی فیلترها نیز استفاده می‌شود. همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب برای مصرف‌کنندگان برنزه‌کننده‌ها هنگام قرارگیری در معرض نور خورشید توصیه اکید شده است.

 

برای دریافت فرمولاسیون روغن برنزه با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

نحوه عملکرد و روش استفاده از محصولات برنزه کننده

با استفاده از محصولات برنزه کننده این امکان را خواهید داشت تا بدون زحمت و به‌راحتی پوستی برنزه و درخشان داشته باشید. به صورت کلی برنزه کننده‌ها با نفوذ به لایه‌های عمیق پوست سبب رنگدار شدن آن می‌شوند.

فرمولاسیون کرم برنزه به‌گونه‌ای طراحی شده تا مانند کرم پودرها دارای رنگ‌های مختلف ‌باشد. این محصول در تنوع رنگی روشن، متوسط و تیره عرضه می‌گردد. برای پوست‌های روشن تنوع رنگی و انتخاب‌های بیشتری وجود دارد. این محصولات هم برای برنزه کردن صورت و هم برای برنزه کردن پوست بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای استفاده از محصولات برنزه کننده و نتیجه‌گیری مؤثر و مطلوب بایستی نکات زیر را مدنظر قرار داد تا به نتیجه دلخواه و پوست یکدست و برنزه رنگ زیبا رسید.

 • پیش از استفاده از برنزه کننده، دوش بگیرید و بدن خود را کاملاً تمیز کرده و هرگونه آلودگی را از خود دور کنید. لایه‌برداری از پوست و همچنین اصلاح موهای زائد نیز برای نتیجه‌گیری بهتر توصیه می‌شود.
 • برای حفظ رطوبت پوست و عملکرد بهتر، از یک لایه مرطوب‌کننده بر پایه آب استفاده کنید. استفاده از مرطوب‌کننده روغنی توصیه نمی‌گردد چون مانعی برای رسیدن برنزه کننده به عمق پوست خواهد بود.
 • با پوشیدن دستکش، ماده برنزه کننده را روی پوستتان بمالید. استفاده از دستکش برای جلوگیری از رنگی شدن دست ضروری است.
 • برای ناحیه آرنج و زانوها از مخلوط برنزه کننده و مرطوب‌کننده استفاده کنید تا این نواحی تیره‌تر از جاهای دیگر نشوند.

معایب و عوارض استفاده از محصولات برنزه کننده

استفاده از محصولات برنزه کننده در حالت عادی نسبت به رو‌ش‌های دیگر برنزه کردن برتری دارد. پیری پوست، افزایش چین‌وچروک، ایجاد لکه‌های پوستی، افتادگی پوست و احتمال خطر برخی از سرطان‌های پوستی، همگی از معایب استفاده از دستگاه‌های سولاریوم یا قرارگیری در معرض اشعه آفتاب هستند. محصولات مختلف این گروه شامل روغن، کرم، فوم و لوسیون برنزه کننده، معایب دو روش دیگر را نداشته و پوست را در معرض آسیب قرار نمی‌دهند و در واقع از بی‌خطر‌ترین روش‌های برنزه کردن به شمار می‌روند.

 اما از جمله معایب این روش می‌توان به ثبات و دوام کمتر این روش اشاره نمود. همچنین استفاده نادرست از محصولات فوق، ناهماهنگی در رنگ پوست ایجاد کرده و یا ممکن است باعث رنگ دادن به لباس شود.

از طرفی بایستی به این نکته توجه داشت که این محصولات نیز بدون عوارض نبوده و مواد شیمیایی بکار رفته در آن‌ها می‌توانند عوارضی را به دنبال داشته باشند. البته این عوارض زمانی بروز می‌کنند که کرم‌ها و دیگر محصولات برنزه کننده به صورت مداوم و بی‌اندازه و خارج از استاندارد مورد استفاده قرار گیرند.

 

برای دریافت فرمولاسیون روغن برنزه با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

برنزه کردن به روش خانگی

برنزه کننده‌ها را می‌توانید به صورت خانگی و با تعدادی از مواد طبیعی، در دسترس و دوستدار پوست و مو به روش‌های مختلف تهیه کرد؛ مانند سایر محصولات خانگی تهیه شده، تفاوت در عملکرد آن‌ها با محصولات شیمیایی وجود خواهد داشت که امری طبیعی است. اثر‌بخشی و عملکرد آن‌ها به نسبت محصولات تجاری که از مسیر تحقیق و توسعه و به صورت دقیق فرموله شده‌اند ضعیف‌تر خواهد بود.

 قهوه، وازلین، روغن بچه، روغن زیتون و بسیاری از روغن‌های گیاهی خانگی نظیر روغن هویج خاصیت برنزه کنندگی دارند و به‌راحتی در منزل می‌توان از آن‌ها برای برنزه کردن پوست خود استفاده کرد.

ترکیب قهوه و روغن زیتون: برای برنزه کردن پوست با این فرمول خانگی کافی است یک پیمانه پودر قهوه و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را تا زمانی که ترکیب نرمی به دست دهند به‌خوبی باهم مخلوط کنید. سپس این لوسیون نرم و یکنواخت را روی پوست مالیده و بعد از 15 دقیقه پوست خود را به‌آرامی با آب ولرم بشویید. با استفاده روزانه از این لوسیون به مرور رنگ پوست شما تیره و دلخواه خواهد شد.

متخصصین مجرب و باتجربه در گروه فرمولچی با بهره‌مندی از دانش و فناوری‌های بروز در مسیر تحقیق و توسعه، توانسته‌اند فرمولاسیون انواع محصولات آرایشی بهداشتی از جمله کرم ضد آفتاب، کرم دور چشم، ژل موی سر و اسپری حالت دهنده مو و همچنین فرمول فوم برنزه کننده پوست را با بهترین کیفیت به شما ارائه ‌دهند.

 

برای دریافت فرمول فوم برنزه کننده پوست با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶