آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

فرمولاسیون لوسیون صورت | فرمول بادی لوشن فرمولچی

فرمولاسیون لوسیون صورت | فرمول بادی لوشن فرمولچی

تاثیر لوسیون بر صورت

پوست به عنوان اصلی ترین بخش پوششی بدن شناخته می شود که اکثر نواحی بدن را پوشش می دهد. پوست علاوه بر این که نقش محافظت از سایر اجزا بدن را بر عهده دارد، تاثیر به سزایی در زیبایی افراد دارد. تماس دائمی پوست با محیط بیرون و از طرفی دیگر برخی از اختلالات داخلی بدن می تواند بر شادابی و طراوت پوست اثر بگذارد. بنابراین برای داشتن پوستی شاداب و زیبای نیازمند به مراقبت همیشگی از پوست خود هستیم.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

در مقایسه بین بخش های مختلف بدن، پوست صورت نسبت به سایر بخش های پوست اهمیت بیشتری دارد، زیرا شادابی پوست صورت تاثیر مستقیم بر زیبایی افراد می گذارد، از طرفی دیگر پوست صورت نسبت به سایر بخش ها بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرد که باعث آسیب بیشتر آن خواهد شد.  همچنین کمتر بودن ضخامت پوست صورت نسبت به سایر بخش های پوست باعث حساسیت بیشتر این ناحیه از پوست می شود، که در نتیجه مراقبت از پوست صورت را بیش از پیش ضروری می کند.

لوسیون چیست؟

لوسیون ترکیبی چند جزئی شامل مواد مختلف هست که هدف از استفاده آن حفظ و افزایش رطوبت پوست و پاکیزی آن هست. به علت ماهیت آب رسانی زیاد لوسیون ها استفاده از آن ها برای پوست های خشک بسیار مفید هستند و خشکی پوست را کاهش می دهند. اگرچه لوسیون ها برای پوست های خشک، بسیار موثر هستند ولی کاربرد آن ها تنها به پوست های خشک محدود نمی شود. لوسیون های صورت را می توان برای پوست های نرمال و حتی پوست های چرب نیز به کار برد ( البته لازم است با توجه به نوع پوست، لوسیون مناسب انتخاب شود).

لوسیون ها علاوه بر هیدراته کردن پوست، که باعث حفظ سلامتی پوست و کاهش چین و چروک های آن می شود، می توانند باعث نرمی و شادابی پوست نیز شوند. همچنین لوسیون صورت می تواند از چربی بیش از حد پوست نیز جلوگیری کند.

لوسیون صورت با کرم چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی لوسیون ها نسبت به کرم ها گرانروی (ویسکوزیتی) کمتری دارند. همچنین میزان درصد آب استفاده شده در فرمولاسیون لوسیون ها بیشتر از کرم هاست، در عوض کرم ها درصد بالاتری از روغن را نسبت به لوسیون ها در فرمول خود دارند.

فرمولاسیون لوسیون صورت

پایه اصلی فرمولاسیون لوسیون را آب تشکیل می دهد که کمک شایانی به مرطوب سازی و شادابی پوست می کند. همچنین استفاده از ویتامین های مختلف مانند ویتامینE  و ویتامینA  در فرمولاسیون لوسیون صورت از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند. خاصیت ضد آنتی اکسیدانی برخی از این ویتامین های به کار رفته در ترکیب لوسیون صورت، احتمال ابتلا به سرطان را نیز کاهش خواهد داد.

استفاده از ترکیباتی مانند سالیسیلیک و لاکتیک اسید علاوه بر آن که باعث شفافیت پوست خواهند شد، در جلوگیری از ایجاد جوش بر صورت نیز موثر هستند.

استفاده از الکل در فرمولاسیون لوسیون صورت باعث خشکی پوست صورت خواهد شد.

نحوه ی استفاده از لوسیون ها

برای استفاده از لوسیون ها ابتدا آرایش صورت را به طور کامل پاک نمایید. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از لوسیون لازم است که صورت به طور کامل خشک باشد.

اگر لوسیون صورت شما به صورت مایع هست، یک پنبه را به لوسیون آغشته کنید و به آرامی بر روی صورت خود بکشید. بهتر است از استفاده لوسیون در نواحی نزدیک چشم خودداری نمایید. ولی اگر لوسیون به صورت اسپری هست، چشم های هود را ببندید و لوسیون را به صورت خود اسپری نمایید. ژل نوع دیگری از لوسیون های صورت هست که برای استفاده از آن، ابتدا مقدار کافی از ژل را برداشته و سپس با دست به آرامی صورت خودرا ماساژ دهید.

مزایای استفاده از لوسوین صورت

  • کاهش چین و چروک
  • نرمی و شادابی پوست
  • جلوگیری از پیری زود رس
  • ضد آکنه
  • بر طرف کننده خشکی پوست
  • تغدیه پوست با ویتامین ها
  • کاهش لکه های پوستی
  • کوچک کننده منافذ پوست
  • ایجاد لایه محافظ بر پوست

در کنار مزایایی که ذکر شد، لازم هست که توجه شود که استفاده از لوسیون می تواند باعث ایجاد حساسیت و حتی آکنه در بعضی از افراد با پوست های بسیار حساس شود.

آیا مجاز به استفاده لوسیون بدن بر پوست صورت هستیم؟

همان طور که گفته شد پوست صورت نسبت به پوست سایر بخش های بدن، ضخامت کمتری دارد. همچنین میزان غدد چربی موجود در پوست صورت متفاوت از سایر بخش های دیگر پوست هست، بنابراین به طور کلی لوسیون بدن را نباید بر روی پوست صورت استفاده کرد. هرچند ممکن است که در چند دفعه ی ابتدایی استفاده ی لوسیون بدن بر روی لوسین صورت، برای پوست صورت مشکل خاصی به وجود نیاید، ولی تکرار این کار باعث بروز آسیب به پوست صورت شما خواهد شد.

این نکته نیز قابل توجه هست که از آن جایی که پوست صورت حساس تر از سایر بخش های آنست بنابراین لوسیون آن نیز ملایم تر ساخته می شود. بنابراین استفاده از لوسیون صورت برای پوست بدن چندان مفید نخواهد بود و بهتر است که برای دست ها و سایر بخش های بدن، از لوسیون بدن استفاده شود.

تیم تحقیقاتی فرمول چی با داشتن کادری با تجربه و دانش آمادگی دارد تا در صورت نیاز شما به فرمولاسیون اختصاصی لوسیون صورت با شما همکاری کند. لطفا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶