آرایشی و مراقبتی, پوست, فرمولاسیون

فرمولاسیون شامپو بدن + راهنمای جامع !!

فرمولاسیون شامپو بدن

امروزه استفاده از شامپو بدن هنگام شست و شوی پوست و استحمام، با توجه به اثرات نامطلوب صابون‌های مخصوص حمام بر روی پوست رو به افزایش است. بهره‌گیری از این محصول ارزشمند که با هدف از بین بردن آلودگی‌ها، چربی‌ها، عرق و… طراحی شده است به طور ویژه در افراد دارای پوست‌های خشک و حساس بسیار مفید خواهد بود.

حفظ رطوبت عامل اصلی در برخورداری از پوستی زیبا و سالم است. شامپوهای بدن با بهره‌گیری از ترکیبات و مواد لطیف، رطوبت لازم را به پوست رسانده و سبب مراقبت از آن می‌شوند.

استفاده از صابون‌های مخصوص در هنگام استحمام، خشکی و آسیب‌های احتمالی به پوست را به دنبال خواهد داشت. در واقع این صابون‌ها با داشتن PH قلیایی در هنگام شست و شو، باعث آسیب رساندن به چربی موجود در پوست بدن می‌شوند. صابون‌ها علاوه بر زدودن چربی‌ها و آلودگی‌های روی پوست، با از بین بردن چربی‌های خود پوست ناخواسته به آن آسیب می‌زنند. از سوی دیگر شامپو بدن با ترکیبات متفاوت و PH نزدیک به پوست بدن، این اثرات نامطلوب را به دنبال نخواهد داشت و به طور محسوسی شست و شو و استفاده از آن لطافت، زیبایی و رطوبت کافی در پوست را ایجاد خواهد کرد.

نکته مهم در استفاده از این محصول، تطابق شامپو با نوع پوست بدن از نظر چربی یا خشکی است. علاوه بر آن شست و شوی آسان، رقیق شدگی سریع با آب، کف فراوان، پاک‌کنندگی مطلوب و… از دیگر ویژگی‌ها و نکات مهم در انتخاب یک شامپو بدن با کیفیت خوب است که در واقع همه آن‌ها به فرمول شامپو بدن باز می‌گردد.

 

گروه تحقیقاتی شرکت رایان شیمی شریف با کمک متخصصین باتجربه، با افتخار آماده است تا انواع فرمولاسیون پیشرفته و تخصصی محصولات پوستی، از جمله فرمولاسیون شامپو بدن را با کیفیت عالی، به شما ارائه دهد.

برای دریافت فرمولاسیون شامپو بدن با فرمولچی در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

فرمول شامپو بدن از چهار بخش اصلی تشکیل شده که به قرار زیر است:

 • سورفکتانت‌های اولیه

ایجاد کف در محصول و پاک‌کنندگی وظیفه اصلی سورفکتانت‌های اولیه می‌باشد. از جمله سورفکتانت‌های اولیه مناسب و مقرون به صرفه که در اکثر پاک‌کننده‌ها از آن‌ها بهره گرفته می‌شود می‌توان به آلکیل سولفات‌ها مانند سدیم لوریل سولفات و آمونیوم لوریل سولفات و آلکیل اتر سولفات‌ها مانند سدیم لورت سولفات و آمونیوم لورت سولفات اشاره نمود. بسیاری از دست‌اندرکاران تهیه فرمولاسیون شامپو بدن از ترکیب لوریل سولفات و لوریل اتر سولفات در محصولات خود بهره می‌گیرند.

 • سورفکتانت‌های ثانویه

کاهش خارش پوست و چشم، پایداری کف ایجاد شده و افزایش ویسکوزیته از جمله آثار استفاده از سورفکتانت‌های ثانویه در فرمولاسیون شامپو بدن می‌باشند. به طور کلی استفاده ازآمیدها با زنجیره بلند مانند اولئامید دی اتانل آمید سبب ایجاد ویسکوزیته بیشتر می‌گردد؛ اما از سوی دیگر پایداری کف آن‌ها کمتر است. در ساخت فرمول شامپو بدن بایستی این نکته نیز مد نظر قرار گرفته و بهینه سازی شود.

کوکامید منو اتانل آمید و کوکوآمیدوپروپیل بتائین از دیگر سورفکتانت‌های ثانویه می‌باشند که مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله سورفکتانت‌های ثانویه که در گذشته و به‌ندرت هم‌اکنون استفاده می‌شود کوکامید دی اتانل آمید را می‌توان نام برد.

 • مواد فعال

موادی که استفاده از آن‌ها در فرمولاسیون شامپو بدن ضروری نبوده ولی درعین حال سبب ارتقا کیفیت و عملکرد بهتر شامپو می‌شود بخش دیگری از اجزا تشکیل دهنده شامپو بدن هستند که به نام مواد فعال شناخته می‌شوند. مرطوب کننده‌ها، ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، روغن‌های گیاهی و نرم‌کننده‌ها از جمله پرکاربردترین مواد فعال شناخته می‌شوند.

 • سایر مواد افزودنی

نگهدارنده‌ها، رنگ اسانس، امولسیفایر، عوامل تنظیم کننده PH و ویسکوزیته و … از جمله سایر مواد افزودنی هستند که بخش چهارم مواد تشکیل دهنده را ایجاد می‌کنند. اسید سیتریک به عنوان عامل تنظیم کننده PH و ادتا (EDTA) عامل کمپلکس کننده، کلرید سدیم با اثر افزایش ویسکوزیته و مخلوط ایزوتیازولینون و کلرو ایزوتیازولینون به عنوان نگهدارنده همگی از جمله مواد شناخته شده در بخش چهارم فرمول شامپو بدن می‌باشند.

 

گروه تحقیقاتی فرمولچی آماده است تا با بهره‌­گیری از تجهیزات و امکانات بروز توسط گروهی از زبده‌­ترین متخصصان و نخبگان، انواع فرمولاسیون پیشرفته و تخصصی محصولات پوستی، از جمله فرمولاسیون شامپو بدن را با کیفیت عالی، به شما ارائه ­دهد.

برای دریافت فرمولاسیون شامپو بدن با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

مزایای استفاده از شامپو بدن

 • ایجاد پاکیزگی با حفظ سلامت پوست

احساس تمیزی بیشتر در نتیجه‌ی کف ایجاد شده بالاتر، باوری رایج در میان عامه مردم است؛ اما به عکس، مشخص شده است میزان کف بیشتر به معنی مضرات بیشتر برای پوست خواهد بود. کف ایجاد شده بیشتر در این هنگام به معنی بالا بودن میزان قلیایی است که هنگام شست و شو علاوه بر زدودن آلودگی‌ها و میکروب، چربی-های طبیعی بیشتری را نیز حل کرده و خشکی پوست را به همراه خواهد داشت.

بافت خاص، ابریشمی و نرم در شامپو بدن سبب احساس خوب بر روی پوست می‌شود تا علاوه بر حفظ سلامت، پاکیزگی و تمیزی را بر روی پوست ایجاد نماید.

 • بهداشت بالاتر

بهداشتی بودن نیز از دیگر مزایای شامپو بدن می‌باشد. بسته‌بندی مشخص و ظروف در بسته‌ی شامپو بدن‌ها برخلاف صابون‌های حمام که بدون بسته‌بندی مشخص، پس از استفاده در معرض تجمع باکتری‌ها قرار می‌گیرند از برتری‌های شامپو بدن‌ها می‌باشد. استفاده از یک صابون توسط افراد مختلف در منزل نیز بهداشتی نبوده که این موضوع در خصوص شامپو بدن‌ها با توجه به بسته‌بندی و نوع عرضه صدق نمی‌کند.

 • اقتصادی بودن

برخلاف صابون‌ها که هنگام عدم استفاده نیز در حمام در معرض رطوبت و آب و درنتیجه با کاهش حجم همراه هستند، بسته‌بندی و ظروف در بسته شامپو بدن‌ها برتری دیگری به این محصولات می‌دهد و استفاده از آن‌ها را اقتصادی‌تر و به‌صرفه‌تر می‌کند.

 • تنوع بالا

مزیت بزرگ دیگر در شامپو بدن‌ها، تنوع زیاد آن‌هاست. سهولت اضافه نمودن ترکیبات مختلف و مغذی برای پوست (انواع ویتامین‌ها و روغن‌ها و …) در فرمولاسیون شامپو بدن سبب تنوع زیاد این محصول شده و درنتیجه امکان انتخاب محصولات متنوع را برای افراد فراهم می‌سازد.

 

گروه تحقیقاتی فرمولچی شامل تیمی حرفه­ای از برجسته­‌ترین نخبگان و با بهره­گیری از دانش روز از مسیر تحقیق و توسعه توانسته است انواع فرمولاسیون پیشرفته و تخصصی محصولات پوستی، از جمله فرمول شامپو بدن را با بالاترین کیفیت و متناسب با نیاز مصرف‌کننده و رویکرد بازار تهیه و عرضه کند.

برای دریافت فرمول شامپو بدن با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶

 

تهیه شامپو بدن خانگی

 

این محصول را میتوان به روش زیر و با مخلوط مواد معمول خوراکی و عطاری تهیه و بعنوان یک فرمول خانگی استفاده کرد. اما باید در نظر داشت فرمول‌های خانگی ممکن است باعث بروز عوارض ناشی از آلرژی به مواد خانگی یا عطاری شوند. عملکرد این فرمول‌ها نیز در مقایسه با محصولات تجاری که از مسیر تحقیق و توسعه به دست آمده اند به مراتب کمتر است.

 

در فرمول شامپو بدن‌های موجود در بازار، انواع مواد شیمیایی بکار گرفته می‌شود. استفاده از این مواد ممکن است مورد پسند برخی افراد نبوده و مواد طبیعی و ارگانیک را ترجیح دهند. از این‌رو می‌توان با استفاده از مواد طبیعی و اسانس‌های بی‌ضرر اقدام به ساخت شامپو بدن خانگی نمود که یکی از روش‌های آن، در ادامه توضیح داده می-شود. بدین منظور مواد زیر را در یک ظرف بزرگ مخلوط نموده و سپس درون بطری یا ظرف مناسبی انتقال داده و مصرف نمایید:

 1. عصاره جوجوبا؛ دو قاشق چای‌خوری
 2. صابون روغن‌زیتون مایع؛ دو سوم فنجان
 3. عسل خام؛ یک چهارم فنجان
 4. اسانس عصاره بابونه، عصاره شمعدانی عطری و اسطوخودوس؛ سی قطره
 5. ویتامین E؛ یک قاشق چای‌خوری
 6. آب؛ یک فنجان

استفاده از شامپو بدن خانگی ساخته شده از مواد طبیعی و در دسترس مزایای خود را دارد. هرچند شما می‌توانید فرمول شامپو بدن را کمی تغییر داده و مقدار آب‌رسانی آن‌ها را بیشتر کنید یا از رایحه‌های مختلف استفاده کنید، اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهترین نتیجه در استفاده از این شامپوها زمانی است که فرمولاسیون شامپو بدن به صورت دقیق، با به‌کارگیری مواد درست و مقادیر محاسبه شده ارائه گردند.

 

بدین منظور گروه تحقیقاتی فرمولچی با بهره­گیری از امکانات پیشرفته در کنار دانش روز و تحقیق و توسعه توسط کارشناسان خبره این آمادگی را دارد تا فرمولاسیون پیشرفته و تخصصی این محصول را با کیفیت عالی و متناسب با هدف مشتریان عرضه نماید.

برای دریافت فرمولاسیون شامپو بدن با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ:  ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۶