0 Items - تومان
0
 • سبد خرید شما خالی است.

فرمولاسیون گاز پاک کن چیست؟ | فرمول گاز پاک کن مناسب | تولید گاز پاک کن

فرمولاسیون گاز پاک کن چیست؟ | فرمول گاز پاک کن مناسب | تولید گاز پاک کن

فرمولاسیون گاز پاک کن چیست؟ | فرمول گاز پاک کن مناسب | تولید گاز پاک کن

بهترین فرمولاسیون گاز پاک کن و چربی زدا

اگر بهترین آشپز در دنیا هم باشید باز هم حین آشپزی مقدار زیادی لکه های روغن و مواد غذایی، روی اجاق گاز، فر پخت یا باربیکیو شما ریخته شده و باعث کثیفی سطح آن ها می شود. به مرور که این لکه ها روی گاز باقی می ماند دیگر به راحتی پاک نمی شوند. در این صورت نیاز به یک شوینده ی قوی برای حذف ذرات سوخته و چسبیده روی سطح گاز و فر احساس می شود.  در بازار محصولات بسیاری به عنوان چربی زدای گاز و فر پخت، وجود دارند. بسیاری از این پاک کننده ها چند منظوره هستند و از آنها میتوان در سراسر خانه استفاده کرد. اما یکی از سخت‌ترین بخش‌های نظافت در خانه، تمیزی آشپزخانه و مخصوصا اجاق گاز و فر پخت است که حداقل باید چندبار در هفته صورت گیرد. در مورد سایر وسایل آشپزخانه نیز تقریباً همین میزان حساسیت وجود دارد. استفاده از اسپری های تمیزکننده با خاصیت لکه بری بالا، برای حذف لکه های چربی، لکه چایی و مواد غذایی رنگی روی سطح کابینت موثر است اما برای پاکیزگی سطح اجاق گاز نیاز به یک محصول با قدرت رفع لکه های کهنه، سوخته و خشک شده می باشد. در واقع گاز پاک کن ها بسیار قوی تر از اسپری های چند منظوره عمل می کنند.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

گاز پاک کن قوی فرمولچی

فرمول ساخت گاز پاک کن با قدرت چربی زدایی بالا و لکه بری

به نظر می رسد که جوش شیرین و سرکه سفید، یک ترکیب پاک کننده قوی طبیعی باشد اما یک عامل بازنده واضح این است که سرکه استفاده شده به نسبت بالایی با آب مخلوط می شود. این بدین معنی است که بخش زیادی از فرمول محصول مورد نظر از آب تشکیل شده است و کارایی لازم برای حذف لکه های روغن سرسخت را نخواهد داشت. بیشتر فرمولاسیون های تجاری گاز پاک کن ها حاوی هیدروکسید سدیم یا آب قلیایی هستند که بسیار موثر بر حذف ذرات باقی مانده روی اجاق گاز و فر می باشد. این ماده با ایجاد یک واکنش شیمیایی گرمازا در فر های پخت و اجاق گاز شما، چربی ها و قندهای سوخته شده را در مدت چند دقیقه حل می کنند و به ترکیبات صابونی تجزیه می کند. سپس با شستشوی با آب به راحتی می توان به پاکیزگی مطلوب دست یافت.

بسیاری از فرمول های ساخت گاز پاک کن ها موثر هستند، اما فرمول ارائه شده توسط تیم تخصصی فرمول چی یک شوینده با خاصیت چربی زدایی ۱۰۰ درصد و بدون ایجاد لکه و خوردگی روی سطوح براق و استیل می باشد. این محصول ضمن قدرت بالای پاک کنندگی به سبب آن که از مواد پایه گیاهی تولید شده است بدون آسیب به هیچ نوع سطحی، باعث جلا و درخشش بسیار مطلوب آن سطح می شود. وجود ترکیبات معلق کننده (امولسیفایر) در فرمولاسیون پاک کننده های آشپزخانه این امکان را ایجاد می کند که با استفاده از کمترین میزان آب، سطح را تمیز کنید. این فرمولاسیون هیچگونه مواد شوینده مضر، سمی، بر پایه ترکیبات نفتی یا مواد شیمیایی ساینده ندارد و برای همه سطوح با هر نوع و سطح آلودگی قابل استفاده می باشد. یک قابلیت برتر و ویژه ی فرمولاسیون گاز پاک کن های فرمول چی این است، که به طور همزمان شما میتوانید سطح مورد نظر را از هرگونه میکروب، ویروس و باکتری پاک کنید. بدون اینکه نیاز باشد از پاک کننده ای بسیار قوی و خطرناک مانند وایتکس و اسید استفاده کنید. در نتیجه خاصیت ضدعفونی کنندگی سطح مورد نظر را دارد. در یک فرمولاسیون مناسب اسپری چربی زدا، علاوه بر مواد اولیه با خاصیت پاک‌کنندگی بسیار بالا، ترکیبات پلیمری وجود دارد که مانند لایه‌ای محافظ، روی سطح باقی مانده و آن را نسبت به نشست مجدد انواع آلودگی و گرد و خاک مقاوم كرده و سطح را درخشان می‌کند.

فرمول ساخت گاز پاک کن خانگی

چگونه گاز پاک کن خانگی بسازیم؟

بسیاری فکر می کنند چربی زدایی تجاری گران است و اغلب شامل مواد شیمیایی است که ممکن است به وسایل آشپزخانه آن ها آسیب بزند و یا اگر در محیط هایی که آماده سازی مواد غذایی در آن انجام می شود مانند فر های پخت، استفاده شود، خیلی مناسب نباشند. بنابراین چرا یک چربی زدایی کاملاً خانگی تهیه نکنند؟ دستورالعمل های مختلفی برای گاز پاک کن ها و چربی زدا ها به صورت تهیه در خانه (DIY) موجود می باشد. به طور مثال رایج ترین آن ها به استفاده از جوش شیرین به همراه ترکیبات مختلف مانند روغن زیتون، آمونیاک، سرکه سفید، الکل، صابون کاستیل و سایر مواد مهار کننده اشاره دارند. فرمولاسیون ساخت گاز پاک کن در منزل از مخلوط سرکه سفید رقیق شده به همراه صابون کاستیل مایع بدون بو و جوش شیرین شروع می شود و در مرحله ی بعد به آن  اسانس غیر اسیدی اضافه می شود. در این فرمول گاز پاک کن خانگی، از قدرت چربی زدایی صابون کاستیل به همراه قدرت حذف لکه ها توسط جوش شیرین و همچنین خواص ضدعفونی‌کنندگی سرکه استفاده می شود.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

فرمول گاز پاک کن

مواد تشکیل دهنده اسپری چربی زدا و گاز پاک کن چیست؟

پاک‌کننده‌های چربی برای گاز و فر و انواع سطوح مرتبط با پخت غذا، دارای مواد مختلفی از قبیل عوامل کیلیت کننده، براق‌کننده، مواد ضدخوردگی، آنزیم، نرم‌کننده و خوشبو‌کننده هستند که برای تمیزی و ضدعفونی شدن سطوح قابل استفاده است، همچنین مواد اولیه تشکیل‌دهنده این محصولات برای محیط‌ زیست، کاملا بی‌ضرر هستند.

اجزای تشکیل دهنده فرمولاسیون چربی زدای گاز، فر پخت و سطوح آشپزخانه شامل موارد زیر می باشد.

 1. آب: یک پایه مایع برای محصول فراهم می کند که هم موارد به خوبی مخلوط و یکنواخت بشوند و هم اسپری شدن به راحتی صورت بگیرد.
 2. ماده تمیز کننده هیدروکسید سدیم: هیدروکسید سدیم سازنده ای است که در مواد شوینده و مواد چربی ساز نیز یافت می شود.
 3. پیشرانه ایزوبوتان
 4. غلظت دهنده: کوپلیمرهای اکریلیک
 5. سورفکتانت: مانند سدیم لوریت سولفات که به عنوان عامل شوینده ی چربی استفاده می شود.
 6. عطر: اسانس های طبیعی که بوی مطلوبی به محصول می دهند.

چرا از هیدروکسید سدیم به عنوان جز اصلی در اسپری چربی زدا استفاده می کند؟
سود سوز آور نام دیگر ترکیب هیدروکسید سدیم می باشد. این ترکیب خاصیت بازی دارد و به طور معمول در ساخت صابون از آن استفاده می شود. وقتی محلول قلیایی سود سوز آور با چربی ها یا روغن های حیوانی یا گیاهی در تماس قرار می گیرد، ماده ی صابونی و گلیسرول بوجود می آورد. این فرآیند صابونی شدن (saponification) نامیده می‌شود. بنابراین هنگامی که از هیدروکسید سدیم استفاده می کنید ، چربی ها را حل کرده و به محصولات محلول در آب تبدیل می کنید. در واقع ، شما در حال تبدیل گریس (روغن) به صابون هستید. از سود سوز آور نه تنها به عنوان پاک کننده گاز و فر، بلکه به عنوان تخلیه کننده گرفتگی لوله ها نیز می توان استفاده کرد زیرا علاوه بر حل کردن چربی، پروتئین های موجود در مو را نیز هیدرولیز می کند در نتیجه به رفع مسدودی لوله های حمام و دستشویی شما می انجامد. نکته ی مهم در استفاده از سدیم هیدروکسید این است که شما می توانید به صورت پرک های نازک و یا گرانول های سفید آن را خریداری کنید و محلول های ۱۰٪ تهیه کنید اما واکنش آن بسیار گرمازا بوده و ریختن آن روی پوست دست موجب سوزش و قرمزی آن می شود. در نتیجه اگر در کار با مواد شیمیایی مهارت ندارید، تهیه ی محلول سود سوزآور در منزل اصلا پیشنهاد نمی شود.

ویژگی های گاز پاک کن با فرمول مناسب

 • از بین برنده چربی با قدرت اثر بالا
 • پاک کننده قوی سطوح چرب و غذاهای سوخته
 • از بین برنده لکه‌های چربی و ماندگار را از روی سطوح
 • خاصیت ضدعفونی‌کنندگی قوی
 • ایجاد درخشندگی و براقی روی سطوح
 • لکه زدایی قوی بدون آسیب به بافت وسایل
 • عدم به ‌جا گذاشتن رنگ، رگه و لكه روي دستمال و سطوح
 • عملکرد سریع و آسان
 • مناسب برای طیف وسیعی از ابزار و محیط خانه مانند اجاق گاز، فر، سطوح آشپزخانه، هود آشپزخانه، کاشی، سینک و ظروف آشپزخانه 

موارد مصرف

از این محصول می‌توان برای تمیز کردن سطوح سخت پلاستیکی، سرامیکی، استیل، فلزی، چوبی و سنگی نظیر

 • سطوح دیوار روغنی، اجاق گاز، مايكرو ويو، درب یخچال، کابینت، سینک ظرفشویی، سرامیک، شوفاژ، هود و…
 • میزهای پیشخوان و پشت پرده
 • قابلمه ها ، بشقاب ها و ظروف استفاده کرد.

نحوه استفاده 

اسپری چربی زدا را از فاصله ی ۲۰-۳۰ سانتی متری محل مورد نظر اسپری کنید و بعد از گذست یک دقیقه سطح را با دستمال نم دار یا اسکاچ تمیز پاک کنید. برای محیط هایی که لکه های قدیمی دارند تا ۵ دقیقه به محلول روی سطح استراحت دهید و سپس به راحتی سطح را تمیز کنید.

فرمول گاز پاک کن قوی

انتخاب بهترین فرمولاسیون چربی زدا و گاز پاک کن

صرف نظر از اینکه کدام یک از محصولات مورد مناسب برای نیاز شما هستند، توصیه می کنیم هنگام استفاده از شوینده هایی با قدرت چربی زدایی بالا حتما از دستکش استفاده نمایید زیرا این ترکیبات می توانند چربی پوست دست شما را نیز از بین برده و پوست دستتان خشک شود و ترک بخورد. اگر چه استفاده از فرمولاسیون های مناسب مانند فرمول گاز پاک کن و چربی زدای طراحی شده توسط تیم تخصصی فرمولچی می توانند سلامت پوست دست شما را تضمین کنند. این محصول علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا، در ساخت خود از ترکیبات کم خطر و پایه گیاهی، و همچنین برخی ترکیبات نرم کننده استفاده کرده است. کارشناسان فرمولچی با مهارت و دانش فنی بالا علاوه بر فرمولاسیون گاز پاکن و  فرمول مناسب چربی زدا، قادر به طراحی انواع محلول ها و محصولات شوینده مانند مایع ظرفشویی غلیظ، مایع دستشویی کرمی، صدفی و شفاف، مایع لباسشویی، مایع نرم کننده حوله و لباس، ژل ماشین ظرفشویی، قرص فلاش تانک و بسیاری محصولات دیگر می باشد.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

OPEN WHATSAPP
کمکی میتونم بکنم؟
Formoulchi
سلام
بی صبرانه مشتاق دریافت پیام شما هستیم. پاسخ به سوالات شما وظیفه اصلی ماست.

Enter your keyword