فرمولاسیون گاز پاک کن چیست؟ | فرمول گاز پاک کن مناسب | تولید گاز پاک کن

اشتراک گذاری این مقاله در

فرمول گاز پاک کن و فرمول چربی زدا قوی
فرمول گاز پاک کن و فرمول چربی زدا قوی

فهرست مطالب

دوره های ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بهترین فرمولاسیون گاز پاک کن و چربی زدا

اگر بهترین آشپز در دنیا هم باشید باز هم حین آشپزی مقدار زیادی لکه‌های روغن و مواد غذایی، روی اجاق گاز، فر پخت یا باربیکیو شما ریخته شده و باعث کثیفی سطح آن‌ها می‌شود. به مرور که این لکه‌ها روی گاز باقی می‌ماند دیگر به راحتی پاک نمی‌شوند. در این صورت نیاز به یک محصول با فرمول شوینده چربی زدا شوینده قوی برای حذف ذرات سوخته و چسبیده روی سطح گاز و فر احساس می‌شود.

در بازار محصولات بسیاری به عنوان چربی زدای گاز و فر وجود دارند. بسیاری از این پاک کننده‌ها چند منظوره هستند و از آن‌ها می‌توان در سراسر خانه استفاده کرد؛ اما یکی از سخت‌ترین بخش‌های نظافت در خانه، تمیزی آشپزخانه و مخصوصا اجاق گاز و فر پخت است که حداقل باید چند بار در هفته صورت گیرد.

استفاده از اسپری‌های تمیزکننده با خاصیت لکه بری بالا، برای حذف لکه‌های چربی، لکه چایی و مواد غذایی رنگی روی سطح کابینت مؤثر است اما برای پاکیزگی سطح اجاق گاز نیاز به یک محصول با قدرت رفع لکه‌های کهنه، سوخته و خشک شده می‌باشد. در واقع گاز پاک‌کن‌ها بسیار قوی‌تر از اسپری های چند منظوره عمل می‌کنند.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

گاز پاک کن قوی فرمولچی

فرمول ساخت گاز پاک کن با قدرت چربی زدایی بالا و لکه بری

به نظر می‌رسد که جوش شیرین و سرکه سفید، یک ترکیب پاک کننده قوی طبیعی باشد اما یک عامل بازنده واضح این است که سرکه استفاده شده به نسبت بالایی با آب مخلوط می‌شود. این بدین معنی است که بخش زیادی از فرمول محصول مورد نظر از آب تشکیل شده است و کارایی لازم برای حذف لکه‌های روغن سرسخت را نخواهد داشت.

بیشتر فرمولاسیون‌های تجاری گاز پاک کن‌ها حاوی هیدروکسید سدیم یا آب قلیایی هستند که بسیار مؤثر بر حذف ذرات باقی مانده روی اجاق گاز و فر می‌باشد. این ماده با ایجاد یک واکنش شیمیایی گرمازا در فرهای پخت و اجاق گاز شما، چربی‌ها و قندهای سوخته شده را در مدت چند دقیقه حل کرده و به ترکیبات صابونی تجزیه می‌کند. سپس با شستشوی با آب به‌راحتی می‌توان به پاکیزگی مطلوب دست یافت.

بسیاری از فرمول­‌های ساخت گاز پاک‌کن‌ها مؤثر هستند، اما فرمول ارائه شده توسط تیم تخصصی فرمولچی یک شوینده با خاصیت چربی زدایی ۱۰۰ درصد و بدون ایجاد لکه و خوردگی روی سطوح براق و استیل می‌­باشد.

این محصول ضمن قدرت بالای پاک کنندگی به سبب آن که از مواد پایه گیاهی تولید شده است بدون آسیب به هیچ نوع سطحی، باعث جلا و درخشش بسیار مطلوب آن سطح می‌شود. وجود ترکیبات معلق کننده (دیسپرسانت) در فرمولاسیون پاک‌کننده‌های آشپزخانه این امکان را ایجاد می‌کند که با استفاده از کمترین میزان آب، سطح را تمیز کنید.

این فرمولاسیون هیچگونه مواد شوینده مضر، سمی، بر پایه ترکیبات نفتی یا مواد شیمیایی ساینده ندارد و برای همه سطوح با هر نوع و سطح آلودگی قابل استفاده می‌باشد. یک قابلیت برتر و ویژه فرمولاسیون گاز پاک‌کن‌های فرمولچی این است که به طور همزمان شما می‌توانید سطح مورد نظر را از هرگونه میکروب، ویروس و باکتری پاک کنید، بدون اینکه نیاز باشد از پاک کننده‌ای بسیار قوی و خطرناک مانند وایتکس و اسید استفاده کنید.

در یک فرمولاسیون مناسب اسپری چربی زدا، علاوه بر مواد اولیه با خاصیت پاک‌کنندگی بسیار بالا، ترکیبات پلیمری وجود دارد که مانند لایه‌ای محافظ، روی سطح باقی مانده و آن را نسبت به نشست مجدد انواع آلودگی و گرد و خاک مقاوم كرده و سطح را درخشان می‌کند.

فرمول ساخت گاز پاک کن خانگی

چگونه گاز پاک کن خانگی بسازیم؟

 

این محصول را میتوان به روش زیر و با مخلوط مواد معمول خوراکی و عطاری تهیه و بعنوان یک فرمول خانگی استفاده کرد. اما باید در نظر داشت فرمول‌های خانگی ممکن است باعث بروز عوارض ناشی از آلرژی به مواد خانگی یا عطاری شوند. عملکرد این فرمول‌ها نیز در مقایسه با محصولات تجاری که از مسیر تحقیق و توسعه به دست آمده اند به مراتب کمتر است.

 

بسیاری فکر می‌کنند محصولات چربی زدایی موجود در بازار گران است و یا فرمول چربی بر گاز تجاری شامل مواد شیمیایی است که ممکن است به وسایل آشپزخانه آن‌ها آسیب بزند؛ و یا اگر در محیط‌هایی که آماده‌سازی مواد غذایی در آن انجام می‌شود (مانند فرهای پخت) استفاده شود، خیلی مناسب نباشند.

دستورالعمل‌های مختلفی برای گاز پاک‌کن‌ها و چربی‌زداها به صورت تهیه در خانه (DIY) موجود می‌باشد. به طور مثال رایج‌ترین آن‌ها به استفاده از جوش شیرین به همراه ترکیبات مختلف مانند روغن زیتون، آمونیاک، سرکه سفید، الکل، صابون کاستیل و سایر مواد مهار کننده اشاره دارند. فرمولاسیون ساخت گاز پاک‌کن در منزل از مخلوط سرکه سفید رقیق شده به همراه صابون کاستیل مایع بدون بو و جوش شیرین شروع می‌شود و در مرحله بعد به آن اسانس غیر اسیدی اضافه می‌شود. در این فرمول گاز پاک کن خانگی، از قدرت چربی زدایی صابون کاستیل به همراه قدرت حذف لکه‌ها توسط جوش شیرین و همچنین خواص ضدعفونی‌کنندگی سرکه استفاده می‌شود.

پاک‌کننده‌های چربی زا برای گاز و فر و انواع سطوح مرتبط با پخت غذا، دارای مواد مختلفی از قبیل عوامل کیلیت کننده، براق‌کننده، مواد ضدخوردگی، آنزیم و خوشبو‌کننده هستند که برای تمیزی و ضدعفونی شدن سطوح قابل استفاده است. همچنین مواد اولیه تشکیل‌دهنده این محصولات برای محیط‌زیست، کاملاً بی‌ضرر هستند.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

فرمول گاز پاک کن

فرمول چربی بر گاز

اجزای تشکیل دهنده فرمولاسیون چربی زدای گاز، فر پخت و سطوح آشپزخانه شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. آب: یک پایه مایع برای محصول فراهم می‌کند که هم موارد به خوبی مخلوط و یکنواخت بشوند و هم اسپری شدن به راحتی صورت بگیرد.
 2. ماده تمیز کننده هیدروکسید سدیم: هیدروکسید سدیم سازنده‌ای است که در مواد شوینده و مواد چربی ساز نیز یافت می‌شود.
 3. پیشرانه ایزوبوتان
 4. غلظت دهنده: کوپلیمرهای اکریلیک
 5. سورفکتانت: مانند سدیم لوریت سولفات که به عنوان عامل شوینده چربی استفاده می‌شود.
 6. عطر: اسانس‌های طبیعی که بوی مطلوبی به محصول می‌دهند.

چرا از هیدروکسید سدیم به عنوان جز اصلی در اسپری چربی زدا استفاده می کند؟

سود سوز آور نام دیگر ترکیب هیدروکسید سدیم می‌باشد. این ترکیب خاصیت بازی دارد و به طور معمول در ساخت صابون از آن استفاده می‌شود؛ بنابراین استفاده از آن در فرمول شوینده چربی زدا تأثیر بسیار مثبتی بر لکه‌زدایی دارد.

وقتی محلول قلیایی سود سوز آور با چربی‌ها یا روغن‌های حیوانی یا گیاهی در تماس قرار می‌گیرد، ماده صابونی و گلیسرول به وجود می‌آورد. این فرآیند صابونی شدن (saponification) نامیده می‌شود؛ بنابراین هنگامی‌که از هیدروکسید سدیم استفاده می‌کنید، چربی‌ها را حل کرده و به محصولات محلول در آب تبدیل می‌کنید در واقع، شما در حال تبدیل گریس (روغن) به صابون هستید.

از سود سوز آور نه تنها به عنوان پاک‌کننده گاز و فر، بلکه به‌عنوان تخلیه کننده گرفتگی لوله‌ها نیز می‌توان استفاده کرد. زیرا علاوه بر حل کردن چربی، پروتئین‌های موجود در مو را نیز هیدرولیز می‌کند درنتیجه به رفع مسدودی لوله‌های حمام و دستشویی شما می‌انجامد. نکته مهم در استفاده از سدیم هیدروکسید این است که شما می‌توانید سود را به‌صورت پرک‌های نازک و یا گرانول‌های سفید آن را خریداری کنید و محلول‌های ۱۰٪ تهیه کنید. اما واکنش این ماده بسیار گرمازا بوده و ریختن آن روی پوست دست موجب سوزش و قرمزی می-شود. در نتیجه اگر در کار با مواد شیمیایی مهارت ندارید، تهیه محلول سود سوزآور در منزل اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.

 

البته این نکته بسیار مهم است، استفاده بیش از اندازه از سود در فرمول شوینده چربی زدا ممکن است که به سطح فلزی گاز شما آسیب برساند و یا بعد از گذشتن مدتی از براقیت آن کم کند.

 

ویژگی های گاز پاک کن با فرمول مناسب

 • از بین برنده چربی با قدرت اثر بالا
 • پاک کننده قوی سطوح چرب و غذاهای سوخته
 • از بین برنده لکه‌های چربی و ماندگار را از روی سطوح
 • خاصیت ضدعفونی‌کنندگی قوی
 • ایجاد درخشندگی و براقی روی سطوح
 • لکه زدایی قوی بدون آسیب به بافت وسایل
 • عدم به ‌جا گذاشتن رنگ، رگه و لكه روی دستمال و سطوح
 • عملکرد سریع و آسان
 • مناسب برای طیف وسیعی از ابزار و محیط خانه مانند اجاق گاز، فر، سطوح آشپزخانه، هود آشپزخانه، کاشی، سینک و ظروف آشپزخانه 

موارد مصرف

از این محصول می‌توان برای تمیز کردن سطوح سخت پلاستیکی، سرامیکی، استیل، فلزی، چوبی و سنگی نظیر موارد زیر استفاده کرد:

 • سطوح دیوار روغنی، اجاق گاز، مايكرو ويو، درب یخچال، کابینت، سینک ظرفشویی، سرامیک، شوفاژ، هود و…
 • میزهای پیشخوان و پشت پرده
 • قابلمه ها ، بشقاب ها و ظروف

نحوه استفاده

اسپری چربی زدا را از فاصله  ۲۰-۳۰ سانتی‌متری محل مورد نظر اسپری کنید و بعد از گذشت یک دقیقه سطح را با دستمال نم‌دار یا اسکاچ تمیز، پاک کنید. برای محیط‌هایی که لکه‌های قدیمی دارند تا ۵ دقیقه به محلول روی سطح استراحت دهید و سپس به راحتی سطح را تمیز کنید.

فرمول چربی بر گاز علاوه بر آن‌که می­‌تواند بر اساس اسپری فرموله شود، به‌صورت غلیظ نیز فرموله می­‌شود که طبیعتاً نحوه استفاده آن تغییر خواهد کرد.

فرمول گاز پاک کن قوی

انتخاب بهترین فرمولاسیون چربی زدا و گاز پاک کن

صرف نظر از اینکه کدام یک از محصولات مورد مناسب برای نیاز شما هستند، توصیه می‌کنیم هنگام استفاده از شوینده‌هایی با قدرت چربی‌زدایی بالا حتما از دستکش استفاده نمایید زیرا این ترکیبات می‌توانند چربی پوست دست شما را نیز از بین برده و پوست دستتان خشک شود و ترک بخورد.

استفاده از فرمولاسیون‌های مناسب مانند فرمول گاز پاک کن و چربی‌زدای طراحی شده توسط تیم تخصصی فرمولچی می‌توانند سلامت پوست دست شما را تضمین کنند.

این محصول علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا، در ساخت خود از ترکیبات کم‌خطر و پایه گیاهی و همچنین برخی ترکیبات نرم کننده استفاده کرده است.

کارشناسان فرمولچی با مهارت و دانش فنی بالا علاوه بر فرمولاسیون گاز پاکن و  فرمول مناسب چربی زدا، قادر به طراحی انواع محلول‌ها و محصولات شوینده مانند مایع ظرفشویی غلیظ، مایع دستشویی کرمی، صدفی و شفاف، مایع لباسشویی، مایع نرم کننده حوله و لباس، ژل ماشین ظرفشویی، قرص فلاش تانک و بسیاری محصولات دیگر می‌باشد.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره‌های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره