خانگی, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمول جرم گیر سطح | فرمولاسیون جرم گیر | فرمولاسیون جرمگیر چند منظوره | خط تولید جرم گیر

هنگام استفاده از آشپزخانه، سرویس بهداشتی، لوازم خانگی و حتی ماشین ظرفشویی همیشه ذراتی از میکروب ها، چرک و کثیفی و یا باقیمانده ی غذاها باقی می ماند. در حالی که ما از این ابزار برای رفع آلودگی و چرک روی البسه، ظروف و حتی پس مانده ی غذاها استفاده می کنیم، محیط داخلی و خارجی این دستگاه ها و محل استفاده از آن ها نیز می‌توانند دچار گرفتگی جرم و رسوب شود. به منظور حذف جرم و رسوبات سطوح و ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، تنها استفاده از آب خالی کافی نیست و میبایست از شوینده ای مناسب برای این کار استفاده کرد که قابلیت تمیز کردن تمامی آلودگی‌ها را داشته باشد. مایع جرم گیر دسته ای از انواع شوینده های بهداشتی می باشد که مخصوص حذف لکه های غذایی، ویروس و باکتری، جرم و کثیفی طراحی شده است. فرمول جرمگیر می‌تواند شامل ترکیبات مختلفی باشد که هر کدام برای استفاده در جایگاه مشخصی تهیه شده اند.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

در ادامه ی مطالب می خوانید:

stain remover liquid

موارد استفاده از جرم گیر

سطوح موردنظر، بسته به میزان جرم، نوع و سختی جرم متفاوت هستند. فرمولاسیون جرم‌ گیر های تهیه شده براساس کاربرد آن ها تعیین می شود. به طور مثال جرم گیرهای مناسب سطوح فلزی را نمی‌توان روی سطح کابینت‌های چوبی استفاده کرد.

جرم گیر لوازم خانگی

لوازم پر استفاده در آشپزخانه، رستوران ها و کافه ها شامل کتری برقی، چای سازها، اتو لباس، اجاق گاز، هود آشپزخانه و.. می باشند. این لوازم به دلیل آهک موجود در آب به مرور پر از رسوبات آهکی می شود. در مورد اجاق گاز، ذرات غذا و روغن به مرور روی صفحه ی گاز باعث کثیفی و قرار گیری جرم روی سطح آن می شود. این ذرات چربی و آهک تجمع یافته در وسایل آشپزخانه همیشه دردسرهای زیادی را هنگام استفاده از محصول ایجاد می کند. به طور مثال:

 1. رسوبات با کاهش کیفیت آب، باعث کدر شدن چایی و نوشیدنی های برپایه آب می شوند.
 2. ذرات چربی و کثیفی روی اجاق گاز نیز علاوه بر ایجاد منظره ای بد منشا ایجاد آلودگی هنگام پخت غذا می باشند.
 3. استفاده مکرر از اتو لباس ها به مرور سبب انباشته شدن جرم در کف اتو و در مخزن آب اتو می شود. به همین دلیل جرم گیری اتو لباس  هم برای سلامت دستگاه و هم اتوکشی تمیز لباس ها مهم می باشد.

در مواردی که سایر شوینده ها از پس تمیزی این لوازم بر نیامده اند، جرم گیر لوازم خانگی مناسب برای جرم گیری اتو، دستگاه چای ساز و قهوه ساز، اجاق گاز، کتری برقی و دستگاه اسپرسو ساز، هود و گاز آشپزخانه و.. طراحی شده است. جرمگیر هایی که در رفع آلودگی و جرم لوازم خانگی فرموله شده اند، برتری خود را نسبت به شوینده های معمولی مانند مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و لباسشویی، سفیدکننده ها و.. نشان داده اند. گاز پاک کن ها که همان جرمگیر های مورد استفاده در آشپزخانه می باشند توانایی انحلال لکه های روغن باقیمانده روی گاز را دارند و جهت تمیز کردن و جلا دادن اجاق گاز، ظروف مختلف، سطوح قاشق، چنگال و … استفاده می شوند. نکته ی مهم در مورد جرم گیرها این است که این مایع را با مایع لباسشویی یا مواد شوینده دیگر ترکیب نمی‌توان ترکیب کرد. همچنین این محصول برای پاک کردن سنگ مرمر و انواع سنگ های طبیعی یا روکش های فلزی مانند نقره، برنج و مس مناسب نیست.

جرم گیر لوازم خانگی فرمول چی

 • ویزگی های جرم گیر لوازم خانگی :
  • دارای فرمولاسیون بسیار غلیظ
  • از بین برنده کامل میکروب‌ها
  • لکه یری و رسوب زدایی بالا
  • از بین برنده رسوبات آهکی
  • مناسب جرم گیری انواع لوازم آشپزخانه مانند هود، اجاق گاز،سطح داخلی گاز فر و ماشین ظرفشویی، کتری و قوری، کتری برقی، کابین دوش، سر دوش
  • مناسب جرم گیری روشویی، توالت فرنگی، سر دوش و کابین دوش، سطوح کاشی و سرامیک، وان حمام و سطوح شیشه ای

جرم گیر سطوح، دیوار، کابینت و کف سرامیکی

متأسفانه ، وقتی صحبت از کابینت آشپزخانه شما می شود ، آلودگی و چربی حاصل از استفاده روزمره ، به خصوص در اطراف سطوح آشپزی اجتناب ناپذیر است. برای حفظ روکش و رنگ کابینت های روکش دار ، تمیز کردن مرتب کابینت ها مهم است. استفاده از پاک کننده های ساینده و مواد شیمیایی سخت مانند وایتکس و اسید، مناسب نیستند در عوض می توانید از جرم گیرهای چند منظوره تجاری استفاده کنید. این جرمگیرها مناسب سطوح مختلف مانند کف سرامیکی و کاشی،  سینک ظرفشویی، دیواره ی آشپزخانه  و حتی انواع کفپوش نیز می باشند. فرمولاسیون جرمگیر طراحی شده برای این منظور، توانایی از بین بردن جرم و رسوبات آهکی سطوح را دارد. محلول جرمگیر سطوح به دلیل  فرمولاسیون تخصصی، جایگزین بسیار مناسبی برای جوهر نمک و جرم گیرهای قدیمی می باشد. استفاده از ماده شوینده کف یا محلول شوینده جرمگیر باعث افزایش کیفیت نظافت می شود. علاوه بر نظافت و پاک کنندگی سطوح این نوع محلول شوینده کف، عمر مصرف و نگهداری کفپوش را بسیار افزایش می دهد.

 فرمولاسیون محلول جرمگیر فرمولچی
برای استفاده از جرمگیر، مستقیم روی کابینت اسپری نکنید. بسیار مهم است که ابتدا محلول را روی اسفنج اسپری کنید و روی کابینت بکشید. بعد از اتمام کار، کابینت را با یک دستمال تمیز و مرطوب بشویید و سطح آن را با حوله خشک کنید.
 •  ویژگی های جرمگیر تهیه شده با فرمول فرمولچی:
  • دارای خاصیت ضد کف که مناسب برای استفاده در دستگاه های تخصصی شستشوی سطح زمین می باشد.
  • دارای پ هاش خنثی که مناسب پوست دست و استفاده در دستگاه می باشد.
  • فرمولاسیون جرمگیر با غلظت مناسب، در نتیجه استفاده ی سریع و احتیاجی به ترکیب با محصولات دیگر یا حتی آب برای تنظیم غلظت ندارد
  • مناسب کف زمین، انواع سنگ، انواع سرامیک، کف‌پوش اپوکسی، کاشی، موزاییک و …
 فرمولاسیون جرمگیر سطوح

جرم گیر شیر آلات:

شیر آلات سرویس بهداشتی و آشپزخانه، بیشترین تماس را با آب شهری دارند. حفرات داخلی شیرآلات و سطح بیرونی آن ها به مرور دچار رسوب گرفتگی می شوند. در نتیجه هم آب با فشار کمتری از دهانه ی شیر خارج می شود و هم سطح براق و درخشان شیرآلات کدر و سفیدک می زند. بی توجه به این رسوب زدگی ها در دراز مدت باعث تثبیت رسوبات شده و جدا سازی و پاک سازی آن ها دشوار تر می شود.  شیرآلات تمیز و با جلوه جز تمیزی و زیبایی سرویس بهداشتی و سینک آشپزخانه محسوب می شود.  فرمولاسیون جرمگیر مناسب برای شیرآلات توسط فرمولچی از ترکیبات اسیدی قوی استفاده نمی کند بلکه از مواد اولیه گیاهی استفاده می کند تا هم از خوردگی فلزات جلوگیری کند و از طرفی اثرات ضدزنگ زدگی و آنتی باکتریال برای پیشگیری از ایجاد یک محیط میکروبی و باکتریایی انجام داده باشد.

formoulchi-stain clenaer

 • ویژگی ها :
  • براق کننده سطح فلزات بدون آسیب و خوردگی
  •  قدرت تجزیه بالای رسوبات آهکی
  • جلوگیری از فرسایش و رسوب گرفتن شیرالات
  • با ایجاد لایه کروماته باعث براقیت سطوح استیل و شیرآلات نیز میگردد.
  • خوشبو کننده
  • تمیز کننده
  • سفیدکنندگی و لکه‌زدایی
  • ضدعفونی کنندگی
از ترکیب شوینده جرم گیر یا رسوب زدا با مواد قلیایی خودداری شود.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

جرمگیر ماشین ظرفشویی

جرم گیری مداوم و تمیز کردن دستگاه های خانگی بسیار اهمیت دارد. با توجه به افزایش جمعیت افراد شاغل و خانواده های پر جمعیت، لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی مورد استفاده ی زیادی قرار می گیرند. اهمیت تمیزی و رفع جرم و رسوبات آن ها به این علت است که کارایی و عمر مفید دستگاه به مرور کاهش میابد. فرض کنید در یک ماشین ظرفشویی آب با فشار بالا بروی ظروف ریخته می شود اما به مرور و استفاده ی مکرر، یون های سخت منافذ ورودی آب را کمی مسدود میکنند. واضح است که عملکرد دستگاه شما تا چه اندازه تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر چه وجود ترکیباتی مانند متیلن فسفونات به عنوان سختی گیر در فرمولاسیون یک ژل ماشین ظرفشویی مناسب، از این امر جلوگیری می کند.

دیگر ذرات باقی مانده در منافذ ریز درون ماشین ظرفشویی، می تواند باقیمانده ی غذا و ذرات چربی باشد. در این جا نیاز به یک محلول جرمگیر که بتواند بدون آسیب به دستگاه تمامی جرم ها و رسوبات را از منافذ حذف کند، بسیار احساس می شود. محلول جرمگیر فرموله شده برای ماشین ظرفشویی می تواند جرم و چربی موجود در فیلتر، پروانه آب، لوله های داخلی دستگاه، پمپ تخلیه و قسمت های حیاتی و مهم ماشین ظرفشویی را از بین برده و کیفیت شستشو را بالا ببرد. بنابراین دستگاه، ظروف را به بهترین شکل ممکن تمیز می کند و ظروفی براق و درخشان ارائه می دهد.

dishwasher stain remover

 • ویژگی جرم گیر ماشین ظرفشویی:
  • از بین برنده رسوبات آهکی فیلترها
  • از بین برنده چربی ها
  • تمیز کننده و باز کننده لوله های داخلی دستگاه
  • تمیز کننده پمپ تخلیه دستگاه
  • افزایش طول عمر دستگاه
 • روش استفاده :
 1. از مایع جرمگیر باید زمانی استفاده کنید که ظرفی داخل دستگاه نباشد.
 2. برچسب روی ظرف محلول جرمگیر را جدا کرده و مایع جرمگیر را بصورت سر و ته داخل سبد پایین دستگاه قرار داده و درب آن را باز کنید.
 3. برنامه ای برای شستشو انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حداقل دما برای شستشو ۶۵ درجه باشد.
 4. این عمل را هر ماه یک بار انجام دهید.

ویژگی های بهترین فرمولاسیون جرم گیر

– نفوذ پذیری بالا در رسوبات قدیمی
– ایجاد شفافیت و براقیت فوق العاده
– با فرمول و غلظت مناسب، مقرون به صرفه نیز می باشد.
– فاقد اثرات سوء برای تجهیزات
– قدرت پاک کنندگی بالا
– فاقد بو و هرگونه گاز و بخار سمی مضر
– عدم ایجاد خوردگی روی سطوح سرامیکی، فلزی و کف
– عدم آسیب رسانی به پوست و سیستم تنفسی
– تنوع در مصرف
– پایه آب، ترکیبات اسیدی ملایم و دوست دار محیط زیست
– خواص جرم گیری
– خواص ضدعفونی کنندگی و عدم نیاز به وایتکس و سفیدکننده
– خواص شویندگی با ایجاد کف حداقلی و عدم نیاز به مایع ظرفشویی و انواع شوینده های دیگر

فرمول جرم گیر فرمولچی

همانطور که می دانید استفاده از جرم گیرها در زندگی روزمره غیر قابل چشم پوشی است اما همه ی افراد از خطرات و آسیب های پوستی جرم گیرهای قوی مانند اسید و وایتکس با خبر هستند. تیم تخصصی فرمولچی ارائه دهنده خدمات فرمولاسیون محصولات آرایشی-بهداشتی و شوینده ها در طیف گسترده ای می باشد. فرمول جرم گیر ارائه شده توسط گروه علمی فرمولچی، از ترکیبات غیر سمی و اسیدهای ملایم و طبیعی استفاده کرده است. این امر از توانایی علمی بالای تیم تحقیقاتی ما نشات می گیرد که در کنار ایجاد کارایی بی نظیر از ترکیبات کم خطر استفاده کند.

استفاده از اسید های آلی طبیعی و ملایم که حتی گرید خوراکی می توانند داشته باشند در برخورد با انواع جرم ها، دارای ترکیبات هیدروژنی، کربنی، منیزیم و کلسیم دار تنها اکسیژن آزاد می کنند در نتیجه خطر محیط زیستی ندارند.

اجزا تشکیل دهنده جرم گیر فرمولجی 

لکه ها را می توان به طور تقریبی در چندین دسته قرار داد:

 • آنزیمی
 • اکسید پذیر
 • چربی
 • ذرات ریز

در واقع، یک لکه خاص دارای تعدادی از اجزای سازنده خواهد بود که ممکن است در بیش از یکی از این دسته ها قرار گیرد. به عنوان مثال، یک لکه سس ماکارونی دارای یک ماده رنگی و قابل اکسید شدن می باشد. احتمالاً کمی چرب نیز خواهد بود. به این ترتیب، فرمولاسیون جرم گیر ، شامل مخلوطی از سورفکتانت ها، پاک کننده ها، رنگ برها و آنزیم ها می باشد. لکه های آنزیمی مثل لکه های خون و لکه های چمن، جز پروتئین ها محسوب می شوند. آنزیم های موجود در فرمول های جرمگیر ها قادر به تجزیه ی این ذرات هستند.

 1. ماده ی اسیدی: اسید آلی و معدنی
 2. امولسیفایر
 3. سورفکتانت ها مانند الکل های اتوکسیله شده و سورفکتانت های غیر یونی مناسب شامل اکسیدهای آلکیل آمین و اکسیدهای آمین محلول در آب
 4. عطر ها
 5. مهار کننده های خوردگی
 6. سفید کننده های طبیعی و سنتزی
 7. عوامل ضد باکتری و ضدعفونی کننده
 8. نگه دارنده ها

بهترین فرمولاسیون ساخت جرم گیر 

شرکت رایان شیمی شریف با کادری مجرب و دانش فنی کافی در ساخت انواع محصولات شوینده، دارای خدمات فرمولاسیون و مشاوره تولید جرم گیر متناسب با سطوح مختلف می باشد. تیم تحقیقاتی فرمول چی در تلاش برای کسب رضایت مشتریان خود فرمولاسیون های مقرون به صرفه را برای کار آفرینان و فعالان حوزه بهداشتی فراهم می آورد. همچنین کارشناسان ما در ارائه مشاوره تولید، صفر تا صد خریدِ خط تولید و راه اندازی خط تولید انواع محصولات مانند جرم گیر ها فعالیت می کنند. کافیست برای اطلاع از شرایط و دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.