شخصی, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فرمولاسیون مایع دستشویی صدفی/کرمی/شفاف

صابون مایع دستشویی

صابون مایع دستشویی

 

 فرمولاسیون مایع دستشویی

مایع دستشویی صدفی یا صابون مایع جایگزین به منظور شستشوی دستها و حذف موثر آلودگی­ها و انواع میکروبها از دست فرموله شده است. صابون مایع یا مایع دستشویی یکی از پرکاربردترین محصولات سبد شوینده های خانگی است. مایعات دستشویی بسته به محتوای مواد موجود در آنها شامل انواع متفاوتی از جمله آنتی باکتریال، گلیسرینه، مخصوص کودکان و… است که با ظاهرهای متفاوت شفاف، صدفی و کرمی فرموله میشود.

 ترکیبات مایع دستشویی

خاصیت شویندگی و تمیزکنندگی مایع دستشویی ناشی از حضور انواع سورفکتانت های آنیونیک و آمفوتریک در فرمولاسیون آن است. به منظور ایجاد خواص آنتی باکتریال در فرمول مایع دستشویی از ترکیبات آنتی باکتریال مانند نمک­های آمونیوم چهارتایی و الکل استفاده می­شود.

علاوه بر خواص شویندگی و آنتی باکتریال، خاصیت نرم کنندگی پوست دست و عدم ایجاد خشکی یا ترک پوستی در استفاده مداوم از مایع دستشویی، یکی از مهمترین خواص این محصول است. به این منظور از گلیسرین و سایر مواد مرطوب کننده پایه گیاهی یا شیمیایی استفاده می­شود.

در فرمولاسیون دسته ای از صابون­های مایع به منظور ایجاد حس لطافت و نرمی از انواع ویتامین­ها مانند ویتامین E و B5 استفاده می شود.

علاوه بر موارد عنوان شده، استفاده از رنگ و اسانس مناسب و سازگار با سایر مواد بکار رفته در فرمولاسیون مایع دستشویی، به منظور ایجاد رایحه دلنشین و ماندگار در دست، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 علت غلیظ شدن مایع دستشویی

مقدار و ترتیب افزایش مواد در فرمولاسیون مایع دستشویی صدفی و کرمی به منظور ساخت و تولید یک مایع دستشویی پایدار و یکدست از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به منظور پیشگیری از ایجاد خارش و حساسیت­هلی پوستی تنظیم pH فرمول نهایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. pH نهایی انواع صابون های مایع نزدیک به pH پوست دست و در محدوده 5/6-5/5 است.

به منظور تنظیم غلظت یا ویسکوزیته هنگام فرمولاسیون مایع دستشویی، ترتیب افزایش مواد از جمله سورفکتانت­ها و مقدار مصرفی هریک از آن­ها، تنظیم pH و کاربرد مناسب مواد غلظت­دهنده بدون تاثیر بر پایداری طولانی مدت فرمول از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 مایع دستشویی فرمولچی

مجموعه فرمولچی ضمن ارائه دستورالعملی جامع در زمینه ساخت مایع دستشویی در مدل­های مختلف و با کیفیت مناسب، شما را با نقش هریک از مواد اولیه در محصول نهایی آشنا خواهد کرد. کارشناسان مجرب این مجموعه با داشتن سابقه ای مفید در زمینه فرمولاسیون مواد شوینده از دیدگاهی کاملا علمی مشتریان و کارآفرینان گرامی را از ابتدای ساخت نمونه آزمایشگاهی تا مرحله تولید صنعتی راهنمایی خواهند کرد.

 

 

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.