فرمولاسیون قرص فلاش تانک | فرمول قرص فلاشتانک چیست؟ | تولید قرص فلاشتانک

اشتراک گذاری این مقاله در

فرمولاسیون قرص فلاش تانک
فرمولاسیون قرص فلاش تانک

فهرست مطالب

دوره های ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

ارائه خدمات فرمولاسیون انواع محصولات آرایشی-بهداشتی و مواد شوینده توسط فرمول‌ چی

فرمولاسیون قرص فلاش تانک

فرمول ساخت و طرز تهیه قرص فلاش تانک

مشاوره تخصصی راه اندازی خط تولید قرص فلاش تانک

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

فرمولاسیون قرص فلاش تانک

قرص خوشبو کننده و ضدعفونی کننده ی فلاش تانک

محصولات شوینده توالت، قرص ها یا توپک هایی هستند که از مواد شیمیایی مناسب برای رفع آلودگی و لکه های باقی مانده روی کاسه توالت استفاده می کنند و مختص اینکار طراحی شده اند. این قرص ها را به آب مخزن توالت اضافه می کنند تا انواع لکه های کاسه توالت را از بین ببرد. همچنین به ضدعفونی کردن محیط سرویس بهداشتی و ایجاد رایحه خوش در محیط سرویس کمک می کند.  این محصولات معمولاً برای حذف لکه های حاصل از رسوب کلسیم، آهک، قارچ، باکتری و غیره استفاده می شوند. فرمول قرص فلاش تانک، بیشتر حاوی سفید کننده کلر به عنوان ماده اصلی فعال آن می باشد، با این حال در برخی فرمولاسیون قرص فلاش تانک ممکن است از سایر مواد شیمیایی به عنوان ماده اصلی فعال استفاده کنند. قرص فلاش تانک در اصل، توسط شرکت Flushco در سال ۱۹۷۸ با نام تجاری Flushes اختراع شد. بعدها برخی از برندها و شرکت های دیگر مانند کلروکس و S.C. Johnson Scrubbing Bubbles ، قرص های تمیز کننده توالت خود را روانه بازار کردند.

لزوم استفاده از قرص فلاش تانک

به علت استفاده زیاد افراد از محیط توالت مانند مسواک زدن و یا شستن دست و صورت و سرویس بهداشتی، این مکان بستر مناسبی برای رشد باکتری ها، ایجاد انواع لکه ها و به دنبال آن، ایجاد بوی نامطبوع  می باشد. همچنین وجود رطوبت در فضای توالت، عموماً سبب به وجود آمدن بوی نامطبوع و شرایط رشد باکتری، قارچ و انواع میکروب ها می‌شود. رعایت بهداشت در سرویس بهداشتی مانند رعایت محیط خانه و ادارات بسیار اهمیت دارد. از این رو شرکت های مختلف برای حل این موضوع، محصولات متنوع را با رایحه های متفاوت تولید و عرضه بازار کرده اند.
فرمول قرص خوشبو کننده فلاش تانک، علاوه بر اینکه در هر نوع سیفون، توالت فرنگی و ایرانی کاربرد دارد، محیط توالت را کاملا تمیز و ضد عفونی می کند و از ایجاد جرم و رسوب نیز جلوگیری می کند.

بهترین قرص فلاش تانک

فرمولاسیون قرص فلاش تانک بدون کلر

فرمولاسیون قرص فلاش تانک، که از آن به عنوان تمیز کننده های توالت نیز نامبرده می شود، به نحوی طراحی می شود که هنگام غوطه ور شدن، مواد پاک کننده ، معطر و مواد رنگی به صورت یکنواخت در مخزن توالت پخش شوند. این قرص ها شامل:

 1. یک ماتریکس کنترل کننده حلالیت  (مانند آلکیل بنزن سولفونات خطی و یک سورفاکتانت آلکیل سولفات)
 2. عامل کنترل تجزیه مونو آلکانول آمید
 3. یک چسب هیدروکسی اتیل سلولز
 4. بخش موثر در تمیزی و لکه بری محصول شامل مواد تمیز کننده از جمله سفید کننده پراکسید هیدروژن، هیدروکلریک اسید
 5. نمک های آلی و معدنی
 6. براق کننده برای نشان دادن اثر تمیزی سطح توالت می باشد. در دسته بندی کلی ماده شوینده قرص فلاش تانک می توانیم دو نوع فرمولاسیون را در نظر بگیریم.
 • قرص های فلاش تانک کلر دار
 • قرص های بدون کلر

بسیاری از لوله کش ها، تولیدکنندگان توالت فرنگی و ایرانی و سایر افراد مرتبط با این حرفه، به دلیل معایب عمده ، محصولات نظافتی توالت و فلاش تانک  استفاده از آن را توصیه نمی کنند. علت آن هم خوردگی و در نتیجه شکستن واشرهای لاستیکی و قطعات فولادی خورده شده توسط ترکیبات کلر دار می باشد. فرمولاسیون ارائه شده توسط متخصصان گروه فرمول‌چی با در نظر گرفتن مشکلات احتمالی وجود آمده در استفاده از فرمولاسیون قرص های کلر دار، بسیار مناسب می باشد. فرمولاسیون قرص فلاش تانک فرمول چی بدون استفاده از ترکیبات خورنده، سمی، مضر برای سلامت بدن (از نظر واکنش های پوستی و تنفسی) به تولیدکنندگان مواد شوینده این امکان را می دهد که هیچ گونه نارضایتی از سوی مصرف کنندگان خود نداشته باشند.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

مواد تشکیل دهنده فرمول قرص فلاش تانک چیست؟

مواد شوینده می توانند با فرمولاسیون های بسیار متفاوتی تهیه شوند. اما در نهایت، ترکیبات اصلی و موثره تشکیل دهنده آن ها یکسان می باشند. به طور معمول در ساخت شوینده فلاش تانک و توالت از ترکیبات زیر استفاده می شود.

 1. اسید کلریدریک (HCl)،  به عنوان ضدعفونی کننده
 2. سدیم لوریل اتر سولفات (SLES) یک سورفکتانت آنیونی مناسب برای شویندگی ذرات جرم و کثیفی
 3. کلرید ستریمونیوم (CTAC)
 4. هیدروکسید سدیم (NaOH)
 5. هیپوکلریت سدیم، هیدروژن پراکساید (آب اکسیژنه) (سفید کننده)

مزیت های استفاده از قرص فلاش تانک چیست؟

همانطور که در بخش های قبل توضیح داده ایم استفاده از تمیز کننده ی توالت و فلاش تانک در رفع آلودگی، ممانعت از رشد باکتری، بوی بد، ظاهر ناخوشایند و ایجاد طراوت در هوای سرویس بهداشتی بسیار اهمیت داشته است. در زیر به دیگر مزیت های استفاده از قرص های فلاش تانک اشاره می شود.

★ هنگام شستشوی توالت، قرص های تمیز کننده توالت به از بین بردن رسوبات مواد معدنی آب سخت، لکه ها و بوی بد مخزن توالت کمک می کند.

★ جهت جریات آب را همسو می کند و از پاشیدگی آب فلاش تانک به بیرون از توالت جلوگیری می کند.

★ قابل استفاده در تعداد بالای استفاده از سیفون

★ مانع از ایجاد جرم و رسوب در مدت زمان زیادی می شوند.

★ ضمانت ایمنی: پاک کننده ظرفشویی و تخلیه از فرمولی غیر خورنده ساخته شده است که در سیستم های سپتیک ایمن است. این به تخلیه ، لوله ها یا سیستم سپتیک شما آسیب نمی رساند.

★ پاک کننده قدرتمند سینک و تخلیه کار را با حل کردن چربی ، مو ، کاغذ ، کف صابون ، روغن و مواد آلی به راحتی انجام می دهد.

★ کاربردهای گسترده: قرص های تمیز کردن توالت قابل استفاده در لوله های آب آشپزخانه ، توالت ، حمام ، تخلیه کف ، گرفتگی روغن ، لوله های غوطه ور در فاضلاب و سایر لوله های زهکشی است

پرسش های متداول:

ماده موثر پاک کننده کاسه توالت چیست؟

ماده ی موثر که در قرص های فلاش تانک نقش اصلی را ایفا می کند ترکیبات سفید کننده کلر دار هستند. رایج ترین ترکیب اسید هیدروکلریک می باشد. از این ترکیب در ساخت قرص های فلاش تانک بسیار استفاده می شود. همچنین به دلیل ارزان بودن این ماده در نهایت قیمت محصول نهایی نیز برای تولیدکنندگان ارزان تر می باشد. اسید کلریدریک بهترین گزینه برای از بین بردن لکه های آب سخت، رسوبات آهکی و زنگ زدگی باشند. این ماده شیمیایی که با نام اسید موریاتیک نیز شناخته می شود ترکیب اسیدی بسیار قوی و قدرتمندی است که باید با احتیاط زیادی مورد استفاده قرار گیرد. بخارات آن بسیار ناخوشایند است و این اسید به راحتی باعث سوختگی پوست و خراب شدن پارچه هایی می شود که در آن فرو می رود.

آیا تمیز کننده کاسه توالت همان سفید کننده است؟

خیر، اگر کمی از بازه ی مشخص برای تمیزکاری سرویس بهداشتی خود عقب افتاده اید و رسوبات سختی در کاسه ایجاد شده است، می توانید از یک تمیز کننده توالت مانند قرص های فلاش تانک استفاده کنید اما سفیدکننده ها مانند هیپوکلریت سدیم ترکیبات اکسید کننده بسیار قوی هستند و ممکن است باعث زنگ زدگی بیشتر آهن شده و به جای تمیزی به قفل شدن توالت شما منجر شود.

چگونه می توان قرص فلاش تانک خانگی تهیه کرد؟

اگر می خواهید در منزل یک شوینده ی مناسب با قدرت تمیز کنندگی برای سرویس بهداشتی خود تهیه کنید می توانید از ترکیباتی که در زیر نامبرده شده است استفاده کنید اما  قرص های تمیز کننده توالت خانگی کارایی لازم و ماندگاری بالا مانند قرص های قلاش تانک تجاری را ندارند. همچنین در حین ساخت قرص فلاش تانک باید توجه کنید که ترکیب کردن برخی مواد مانند جوش شیرین و سرکه  و یا استفاده از آب اکسیژنه، ممکن است خطرناک باشد.

 • 1 فنجان جوش شیرین
 • ¼ فنجان اسید سیتریک
 • ½ فنجان پودر سرکه سفید
 • 1 قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن
 • ½ قاشق چای خوری سرکه سفید
 • 20 قطره روغن اساسی (اختیاری)

نحوه استفاده از قرص فلاش تانک

قرص فلاش تانک یک محصول نسبتاً ناشناخته در کشور ما می باشد. با اینکه تکنولوژی ساخت این محصول چندین سال است که رواج پیدا کرده است اما هنوز بسیاری از افراد نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند. اما نگران این موضوع نباشید. نحوه ی استفاده از این قرص بسیار آسان و بی دردسر می باشد.

 • ابتدا یک عدد قرص را از داخل بسته در بیاورید و داخل فلاش تانک، روبروی قسمت جریان آب بیندازید.
 • سلفون قرص قابلیت حل شدن در آب را دارد و نیازی به باز کردن آن نیست.
 • در هر بار استفاده از سیفون قرص به میزان کنترل شده ای ترکیبات شیمیایی تمیزکننده خود را آزاد می کند.
 • تا زمانی که از قرص دوم استفاده نمی کنید آن را از داخل بسته در نیاورید.

نکته ی مهم دیگر این است که قرص های فلاش تانک تنها برای تمیزی توالت ها استفاده نمی شوند بلکه به طور همزمان محیط داخلی فلاش تانک شما را نیز از جرم و باکتری و رسوبات حذف می کنند.

فرمولاسیون قرص فلاش تانک فرمول چی

تیم تخصصی شرکت رایان شیمی شریف تحت برند فرمولچی، با داشتن کادر فنی مجرب در تهیه و فرمولاسیون محصول قرص فلاش تانک به تولید کنندگان و فعالان گرامی خدمات فرمول و مشاوره ساخت ارائه میدهد. علاقمندان به ساخت محصولات تمیز کننده و شوینده مانند فرمولاسیون قرص فلاش تانک می توانند از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوند.

برای ارتباط با فرمول چی می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

ت

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره