خانگی, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

فروش فرمول بهترین مایع ظرفشویی ارزان قیمت

مایع ظرفشویی غلیظ

مایع ظرفشویی غلیظ

 

فرمول بهترین مایع ظرفشویی ارزان قیمت

هنگام ساخت مایع ظرفشویی سوالات زیادی به ذهن میرسد. به منظور رفع ابهامات در مورد ساخت یک مایع ظرفشویی با کیفیت بایستی قادر به پاسخگویی سوالات زیر باشیم:

فرمول مایع ظرفشویی چیست؟ فرمول مایع ظرفشویی ارزان قیمت چیست؟ خط تولید مایع ظرفشویی به چه مواد و تجهیزاتی نیاز دارد؟ مایع ظرفشویی باکیفیت از چه موادی ساخته می شود؟ ترتیب افزایش مواد در فرمولاسیون مایع ظرفشویی چه اهمیتی دارد؟ چه راهکارهایی به منظور افزایش غلظت مایع ظرفشویی پیشنهاد میشود؟ تنظیم pH و ویسکوزیته چه تاثیری بر کیفیت نهایی مایع ظرفشویی دارد؟ غلظت دهنده مایع ظرفشویی چیست؟ چگون میتوان ضمن تضمین کیفیت، مایع ظرفشویی با قیمت مناسب بسازیم؟ شویندگی و ایجاد کف مناسب یکی از مهمترین ویژگی­های یک مایع ظرفشویی کارآمد و با کیفیت است. به این منظور در فرمولاسیون مایع ظرفشویی از سه دسته از سورفکتانت های آنیونیک، نانیونیک و آمفوتریک استفاده میشود. تنظیم نسبت و مقدار مصرفی هریک از این سورفکتانت ها نقش به سزایی در عملکرد شویندگی و چربی زدایی مایع ظرفشویی دارد.

فرمول بهترین مایع ظرفشویی غلیظ

غلظت دهنده مایع ظرفشویی چیست و چگونه مایع ظرفشویی غلیظ بسازیم؟ با توجه به افزایش قیمت انواع غلظت دهنده های مورد استفاده در فرمولاسیون مواد شوینده مانند کربومرها و سایر غلظت دهنده های پلیمری، استفاده از از غلظت دهنده ها در فرمولاسیون مواد شوینده به ویژه مایع ظرفشویی از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. از این رو به منظور تنظیم غلظت فرمول نهایی  از محلول الکترولیت ها و غلظت دهنده های سنتزی با قیمت پایین استفاده می‌شود. علاوه بر این با تنظیم مناسب نسبت مواد اولیه از جمله سورفکتانت ها می توان غلظت مایع ظرفشویی را تنظیم کرد. همچنین ترتیب افزایش مواد و تنظیم مناسب pH محلول مایع ظرفشویی نقش مهمی در افزایش غلظت یا ویسکوزیته محصول نهایی دارد.

فرمول مایع ظرفشویی ارزان قیمت چیست؟

یکی از از مهمترین چالشهای کارآفرینان عرصه تولید شوینده فرمولاسیون مواد شوینده با کمترین قیمت ممکن است بسیاری از کارآفرینان بریژه در شروع کار خود به منظور افزایش سود تولید ضمن حفظ کیفیت محصول، خواستار فرمولاسیون مواد شوینده با قیمت مناسب جهت رقابت در بازار فروش مواد شوینده هستند. یکی از از مهمترین سورفاکتانت های آنیونی که در ساخت فرمول مایع ظرفشویی با قیمت مناسب استفاده می شود، سولفونیک اسید یا نمک آلکیل بنزن سولفونات است. کاربرد سولفونیک اسید در فرمولاسیون مایع ظرفشویی منجر به افزایش قدرت شویندگی چربی زدایی و کف کنندگی محصول نهایی می‌شود.

بهبود کیفیت مایع ظرفشویی: به منظور افزایش قدرت شویندگی مایع ظرفشویی به ویژه در آب سرد از سایر سورفاکتانت های آنیونی به جز سولفونیک اسید استفاده می‌شود.

فرمول مایع ظرفشویی ارزان قیمت

این دسته از سورفکتانت های آنیونی دارای گروه های آب دوست هستند و از این رو منجر به افزایش عملکرد شویندگی سورفکتانت ها در آب سرد می شود و علاوه بر این نقش هیدروتروپ نیز  دارند. همچنین به منظور افزایش عملکرد شویندگی مایع ظرفشویی می‌توان از عوامل پراکنده ساز یونهای سخت موجود در آب استفاده کرد. این عوامل پراکنده ساز با کیلیت کردن یون های سخت (مانند کلسیم) و کاهش سختی آب منجر به افزایش عملکرد شویندگی سورفکتانتها و افزایش میزان کف می شوند. این دسته از عوامل پراکنده ساز معمولاً دارای پایه پلیمری مانند پلیمرهای کربوکسیلاتی هستند. همچنین می توان به منظور کاهش حساسیت‌های پوستی هنگام استفاده از مایع ظرفشویی از عوامل نرم کننده پوست دست و عوامل خنثی کننده ملایم تری نسبت به سدیم هیدروکساید هنگام تنظیم pH فرمول استفاده کرد.

مواد اولیه مایع ظرفشویی

مجموعه فرمولچی ضمن ارائه دستورالعملی جامع در زمینه فرمولاسیون مایع ظرفشویی با کیفیت، شما را با نقش هریک از مواد اولیه در محصول نهایی آشنا خواهد کرد. کارشناسان مجرب این مجموعه با داشتن سابقه ای مفید در زمینه فرمولاسیون مواد شوینده از دیدگاهی کاملا علمی مشتریان و کارآفرینان گرامی را از ابتدای ساخت نمونه آزمایشگاهی تا مرحله تولید صنعتی راهنمایی خواهند کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.