البسه, شوینده و بهداشتی, فرمولاسیون

پودر ماشین لباسشویی یا مایع لباسشویی؟

وقتی نوبت به یافتن شوینده مناسب برای شستشوی لباس می رسد، بین دو راهی پودر ماشین و مایع لباسشویی باقی می مانیم.

به نظر انتخاب درست یک ماده شوینده دشوار و گیج کننده است. شاید دلیل آن نداستن تفاوت بین دو شوینده ی نامبرده باشد.

ادامه ی این مطلب را بخوانید تا بدانید که شوینده های مختلف چگونه می توانند متفاوت باشند  و انتخاب مناسب برای انواع پارچه ها و لکه های روی لباس ها کدام است.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

این روزها مایعات در مقایسه با مواد شوینده پودر شده که ممکن است همیشه در چرخه ی شستشوی با ماشین به طور کامل حل نشوند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. واقعیت این است که نتیجه ی تفاوت مواد شوینده مایع و پودری پس از شستشوی لباس ها قابل بررسی است. یعنی بهترین نتیجه برای اینکه کدام نوع شوینده  برای چه نوع لباسی مناسب است.

 

مایع لباسشویی

تفاوت بین مایعات و پودرها:

با توجه به فرمولاسیون ساخت مایع لباسشویی و پودر لباسشویی، تا حدودی می توان حدس زد که از کدام شوینده می توانید بهتر استفاده کنید.

به طور مثال اگر لکه های سخت و چرب مانند لکه های حاصل از مواد آرایشی یا روغن غذاها را دارید بهتر است از مایع شوینده که پایه ی آبی داشته و انحلال لکه راحت تر صورت می گیرد استفاده کنید.

از طرفی مواد شوینده پودری برای لکه های کثیفی یا گل و لای بهتر است.

دمای آب
دمای آب یک عامل مهم است که در شستشوی لباس باید در نظر گرفته شود. در استفاده از مایع شوینده دمای آب تفاوت چندانی ندارد و کاملاً با آب شستشو، مخلوط می شود زیرا از قبل مایع است.

در مقابل، برخی از مارک های پودر در تنظیمات آب سرد، حل نمی شوند. از آنجا که بیشتر لباس های شما باید در آب سرد شسته شود تا از رنگ دادن و دفرمه شدن لباس ها جلوگیری شود، اگر دمای آب زیر ۲۰ درجه سانتیگراد باشد، ممکن است پس از شستشو مقدار کمی مواد شوینده باقیمانده روی لباس خود پیدا کنید که برای از بین بردن آنها نیاز به شستشوی دوباره است. این مسئله باعث افزایش اصطحکاک ماشین لباسشویی و لباس های شما می شود.

سلامت دستگاه شما
پودرهای لباسشویی همچنین می تواند تکه های مواد شوینده حل نشده را در قطعات ماشین لباسشویی شما باقی بگذارند. این موضوع می تواند به مرور بر عملکرد ماشین های لباسشویی شما اثر منفی خصوصاً در سیستم آبکشی، بگذارد.

با گذشت زمان، این  ذرات به شکل توده هایی در منافذ دستگاه جمع می شوند و باعث انسداد آن می شوند. مانند اثری که رسوبات آب سخت بر دستگاه می گذارد. در نتیجه انتخاب پودر شوینده ی مناسب نیز بسیار مهم می باشد.

 حالت فیزیکی 
مایع لباسشویی  برپایه ی آب تهیه می شود، بنابراین با مواد پاک کننده دیگر مانند ضد لکه ها تعامل خوبی ندارد اما اگر از مواد پاک کننده اضافی استفاده می کنید ، ممکن است پودر گزینه بهتری باشد. اگر به طور مرتیب با لکه های روغنی سروکار دارید برای پیش از شستشو مقداری از مایع لباسشویی را با اسفنج یا مسواک به سطح لکه بمالید و سپس در لباسشویی استفاده کنید.
حالت مایعی باعث افزایش حجم و در نتیجه سنگینی مایع لباسشویی نسبت به پودرهای لباسشویی می شود. در نتیجه حمل و نقل مایعات لباسشویی مشکل تر و ظرف پلاستیکی غیر قابل بازیافت نیز از نظر زیست محیطی مشکلاتی را به بار می آورد.

از طرفی دیگر به علت پایه ی آبی مایع لباسشویی رایجه های متنوعی بدر ساخت آن نسبت به پودرهای شوینده استفاده می شود.

سوالی که پیش می آید این است که آیا شوینده بر نوع پارچه موثر است؟  پاسخ “نه” است. هر نوع شوینده اعم از پودری و مایع می تواند در شستشویی انواع لباس ها استفاده شود. حال ممکن است پارچه ی شما بسته به الیاف و رنگ به کار رفته در آن بیشتر در معرض از دست دادن رنگ و رنگدهی باشد.

چه موقع از شوینده پودری استفاده کنیم؟
می توانید به جای هر نوع ماده شوینده از مواد شوینده پودری استفاده کنید. هنگامی که لکه های آلودگی بیشتری در سطح لباس دارید، مواد شوینده پودری انتخاب مناسب تری است.
پودرهای لباسشویی حاوی سفید کننده برای بدست آوردن سفید درخشان توصیه می شود.

فرمولاسیون مناسب پودر و مایع لباسشویی 
دستورالعمل ها برای تهیه ی یک شوینده ی لباس مناسب متعدد و بسیار متنوع می باشد و یک دغدغه ی اصلی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگام محصولات بهداشتی و شوینده می باشد. قبل از مصرف  مقدار دوز مواد اولیه مورد استفاده و همچنین قبل از استفاده از لباسشویی برچسب های مراقبت از پارچه را برای دستورالعمل شستشو بررسی کنید.

در فرمولاسیون این شوینده ها قدرت پاک کنندگی، نرم کنندگی لباس، عدم ایجاد خارش پوستی، پایداری ساختاری محصول و رایحه ی مناسب از مهم ترین عوامل می باشند.

برای داشتن یک انتخاب درست در فرمولاسیون شوینده های لباس با کارشناسان مجرب فرمولچی تماس حاصل بفرمایید. متخصصان ما در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.