فرمول واکس داشبورد | فرمولاسیون براق کننده داشبورد | ساخت واکس داشبورد | اسپری داشبورد

اشتراک گذاری این مقاله در

فهرست مطالب

دوره های ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

خودرو یکی از وسایل گران قیمت هر فرد محسوب می شود. این روزها با افزایش قیمت خودرو، محافظت از آن اهمیت بیشتری پیدا کرده است. بیشتر افراد معمولا به تمیزی و شیک بودن بدنه بیرونی خودرو خود توجه دارند، ولی باید دقت کرد که  بخش داخلی خودرو نیز در احساس راحتی افراد داخل اتومبیل به ویژه راننده نقش دارد و تمیزی و  بهداشت آن بر سلامت افراد تاثیر گذار هست. یکی از موارد مورد توجه در محیط داخلی خودرو، داشبورد ماشین است.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

استفاده از واکس داشبورد

داشبورد خودروها به علت قرارگیری در معرض نور خورشید (به ویژه در مناطق گرمسیر و کویری کشور)، دچار تغییر رنگ می‌شوند، از طرفی  نشستن گرد و غبار و دوده بر روی داشبورد باعث کثیفی و القای حس کهنگی ماشین به افراد می‌شود. از سوی دیگر برخی از داشبورد ها مانند داشبورد های چرمی به بسیاری از شوینده ها و صابون ها که ماهیت قلیایی دارند، حساس هستند و استفاده از این مواد باعث خرابی چرم آن ها می شود. از طرفی شست و شو داشبورد ها ( نوع چرمی و هر نوع دیگر ) با آب و صابون، سختی هایی را به همراه دارد. پیشنهاد ما برای رفع این مشکلات استفاده از واکس داشبورد مناسب است که باعث پاک شدن سطح داشبورد از آلودگی ها و نیز محافظت از آن در برابر نور خورشید می‌شود. همچنین یک واکس داشبورد می‌تواند از ترک خوردگی آن جلوگیری نماید و باعث براق شدن آن شود. برخی از واکس های داشبورد باعث مات شوندگی می‌شود، که بنابر نوع سلیقه خود می توانید واکس داشبورد براق کننده و یا مات کننده را انتخاب نمایید.

 

واکس داشبورد

 

ویژگی های بهترین واکس داشبورد

  • حداقل دارای 24 ساعت پایداری باشد
  • دارای بوی مطبوع
  • عدم جای گذاری چربی بر سطح
  •  براق کننده سطح داشبورد
  • از نشستن گرد و غبار جلوگیری کند
  • از داشبورد در برابر نور خورشید محافظت کند
  • عدم تغییر رنگ داشبورد

روغن های واکس داشبورد

برخی معتقدند که هر نوع روغنی را می توان در واکس داشبورد به کار برد، حتی روغن های مورد استفاده در آشپزخانه! ولی باید در نظر داشت که هر نوع روغن ویژگی های خاص خود را دارد و در نهایت بر روی کیفیت محصول نهایی اثر می گذارد. به عنوان مثال استفاده بیش از حد از وازلین می تواند باعث چربی نامطلوب بر روی سطح داشبورد شود و از طرفی گرد و خاک را بر روی سطح جذب کند. از دیگر روغن های مورد استفاده در واکس داشبورد می توان به روغن های گیاهی، روغن نارگیل و یا ترکیبات سیلیکونی اشاره کرد.

انواع واکس داشبورد

  • نوع معمولی واکس داشبود، نوع امولسیونی آن هست که بر روی سطح اسپری می شود. در این نوع واکس داشبورد قطرات روغن در فاز پیوسته آبی پراکنده شده اند. برای استفاده از این واکس داشبورد بهتر است که قبل از اسپری کردن، چندین دفعه آن را تکان دهید تا مواد به خوبی با یک دیگر مخلوط شوند، سپس واکس داشبورد را از فاصله حدود 20 سانتی متری بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید و سپس با یک دستمال تمیز آن را به طور یکنواخت بر روی سطح پخش نمایید.
  • واکس داشبورد ژله ای، یکی دیگر از انواع واکس داشبورد موجود در بازار است. که می توان با استفاده ی آن باعث براق شدن و درخشنگی سطح مورد نظر شد. یک پارچه خشک و تمیز را به مقدار مناسبی از واکس داشبورد ژله ای آغشته کنید و سپس آن را بر روی سطح مورد نظر بکشید.

تیم تحقیقاتی فرمول چی با انجام تحقیقات بر روی فرمولاسیون های مختلف علاوه بر ساخت واکس داشبورد امولسیونی، توانسته است واکس داشبورد کرمی شکل را نیز تهیه نماید. که دارای عملکرد مناسبی بر روی سطح داشبورد هست. غلیظ بودن این واکس داشبورد می تواند باعث ایجاد یک لایه ی محافظ بر روی سطوح شود و از آسیب دیدن آن ها بر اثر تابش نور خورشید جلوگیری نماید. همچنین سهولت به کار گیری، و عدم نیاز به تکان دادن قبل از مصرف از دیگر مزیت های این فرمولاسیون هست.

جهت گرفتن مشاوره تخصصی به منظور ساخت و فرمولاسیون انواع واکس های داشبورد می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید و یا از طرق پیام رسان واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره