فرمول شامپو کارواش تاچلس | فرمولاسیون شامپو کارواش نانو

اشتراک گذاری این مقاله در

فهرست مطالب

دوره های ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

هنگامی که با خودروی خو رانندگی می کنید با گذشتن خودرو شما از جاده های خاکی و گل آلود، آلودگی های مختلفی بر روی بدنه ی بیرونی خودرو می چسبد که باعث کثیفی و ظاهری زشت برای خودرو می شود. علاوه بر آن نشستن گردو غبار هوا بر روی بدنه ی ماشین باعث کاهش درخشندگی و براقیت خودرو می شود. بنابراین برای داشتن خودرویی زیبا و تمیز لازم است که هر چند مدت یکبار به شست و شوی بدنه ی بیرونی آن بپردازیم. یکی از متداول ترین راه های تمیز کزدن خودرو، بردن خودرو به کارواش و شست و شوی آنست.

در کارواش ها با استفاده از شوینده های مخصوص خودرو، پاکیزگی و درخشندگی را به خودروی شما باز می گردانند. در ادامه یکی از موثرترین محصولات کارواش برای شست و شوی خودرو را به شما معرفی می کنیم.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

شامپو کارواش تاچلس

شامپو کارواش تاچلس یکی از انواع شامپوهایی هست که برای شست و شو بدنه ی خودرو استفاده می شود و استفاده آن به سرعت در جهان در حال گسترش هست. بزرگ ترین مزیت محصول شامپو های  تاچلس اینست که در شست و شوی خودرو با این محصول نیازی به استفاده از برس (و یا دست) برای تمیز کردن بدنه ی خودرو ندارید و دقیقا برای همین دلیل است که به آن touch less گفته می شود. صرفه جویی در وقت، یکی دیگر از فواید استفاده از این محصول هست. شامپو کارواش تاچلس برای تمیزی تمامی بخش های بدنه ی بیرونی خودرو (از شیشه گرفته تا بخش فلزی و لاستیک) شما کارایی دارد و می تواند تمیزی و درخشندگی را به خودروی شما بر گرداند. از این محصول می توانید برای تمیز کردن سایر وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت و دوچرخه نیز استفاده کنید. از دیگر مزایای استفاده از شامپو تاچلس می توان به احتمال کمتر آسیب دیدگی رنگ و بدنه ی خودرو به علت عدم استفاده از برس اشاره کرد.

نحوه ی استفاده از شامپو تاچلس کارواش

ابتدا مقداری از شامپو کارواش تاچلس را با آب مخلوط کنید (با توجه به نوع برند مورد استفاده، نسبت آب به شامپو می تواند که متفاوت باشد)، و سپس آن را بر روی بدنه ی ماشین اسپری نمایید. برای تمیزی بهتر و بیشتر، دقت داشته باشید که تمامی بدنه ی ماشین، رینگ ها و لاستیک ها توسط فوم ایجاد شده توسط شامپو کارواش پوشیده شده باشد. چند دقیقه به آن زمان بدهید تا بتواند آلودگی ها و چربی ها را از بدنه ی خودرو پاک نماید. و سپس با آب پر فشار بدنه ی خودرو را خوب شست و شو دهید. در نهایت با یک پارچه تمیز و نرم بدنه ی خودرو را خشک نمایید.

در هنگام استفاده از شامپو کارواش تاچلس برای شستن خودرو توجه داشته باشید که در این شست و شو نیز مانند سایر تمیزکاری ها و شست و شو های ماشین (مانند صفرشوی کابیین)، شست و شو با شامپو تاچلس نیز نباید بر زیر نور خورشید انجام شود. همچنین اگر بعد از شست و شو احیانا آلودگی بر سطح باقی مانده است، سعی نکنید که با فشار آب زیاد، آن را از سطح جدا کنید. چون که این کار  ممکن است که باعث آسیب دیدگی بدنه ی خودرو شما شود. برای برطرف کردن این آلودگی ها شاید لازم باشد از محصولات تخصصی تری مانند قیر پاک کن ماشین استفاده کنید.

مزایای استفاده از شامپوهای تاچلس

علاوه بر ویژگی ها ی مشترکی که شامپوهای کارواش تاچلس دارند، هریک از برندهای آن دارای مزایای منحصر به فردی هست. در ادامه به برخی از ویژگی های انواع شامپوهای تاچلس  اشاره خواهد شد.

  • عدم آسیب زدن به رنگ و بدنه ماشین
  • عدم نیاز به آب کشی اولیه بدنه خودرو
  • صرفه جویی در زمان و میزان آب مصرفی
  • برطرف کننده آلودگی ها و چربی ها
  • براقیت و درخشندگی بدنه ی ماشین
  • کاربرد راحت و ساده
  • داشتن کف زیاد

فرمولاسیون شامپوکارواش تاچلس

همانطور که در بالا گفته شد، شامپو های کارواش تاچلس به صورت فوم بر روی ماشین پاشیده می شوند، بنابراین داشتن عوامل فوم ساز و پایدارکننده ی آن ها در فرمولاسیون دارای اهمیت زیادی هستند. از طرفی دیگر پاک کردن چربی ها و آلودگی از سطوح نیز اهمیت فوق العاده ای دارد. استفاده از سورفکتنت ها (و یا مخلوطی از آن ها) می تواند که هر دو این ویژگی را برای محصول مورد نظر ما به ارمغان بیاورد. در واقع بخشی از سورفکتنت ها با قرار گیری در سطح آب و هوا باعث پایداری حباب های هوا در داخل فوم می شوند. همچنین موادی مانند glucopon 215 به پایدارسازی فوم ها کمک خواهد کرد.

علاوه بر سورفکتنت ها استفاده از EDTA به عنوان عامل پراکنده ساز نیز می تواند باعث بهبود کارایی فرمولاسیون شود. در برخی از برند ها برای براقیت و درخشندگی بیشتر ماشین به فرمولاسیون، جلا دهنده اضافه می شود.

در مورد شامپوهای کارواش چون که شامپو با پوست بدن در تماس نیست، بنابراین تنظیم pH آن ها خیلی ضرورت ندارد و می توان حتی فرمواسیون هایی با قلیایت بالا تهیه کرد، که در بسیاری از نمونه ها دیده می شود.

در برخی از فرمولاسیون ها،بعد از استفاده از شامپو کارواش، سطح بدنه خودرو آب گریز می شود که  باعث عدم باقی ماندن قطرات آب بر روی خودرو می شود.

 

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن دفتر شرکت: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ و  ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

Formoulchi    instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره