دسته‌بندی نشده

کرم مرطوب کننده دست و صورت

کرم مرطوب کننده چی بخرم

 کرم مرطوب کننده چی بخرم؟

 کرم مرطوب کننده

کرم مرطوب‌کننده وظیفه تأمین و حفظ رطوبت بوست را انجام می‌دهد و سبب سلامت پوست، درخشندگی، نرمی و انعطاف‌پذیری آن می‌شود. کرم مرطوب‌کننده برای نرمی و رطوبت رسانی به پوست و کاهش خشکی و پوسته‌پوسته شدن آن کمک می‌کند.

 کرم مرطوب کننده برای پوست خشک

پوست خشک ناشی از کاهش آب در لایه بالایی پوست است. کرم مرطوب‌کننده با تشکیل لایه روغنی بر روی پوست، رطوبت را در زیر پوست حفظ می‌کند. همچنین در بهبود پس از آکنه و آفتاب‌سوختگی مفید است.

 ترکیبات کرم های مرطوب کننده

وازلین، لانولین، روغن‌های معدنی و دایمتیکون از اصلی‌ترین مواد رطوبت رسان در کرم‌ها محسوب می‌شوند. عوامل حفظ‌کننده رطوبت شامل گلیسیرین، لسیتین و پروپیلن گلایکول هستند که همواره از اجزای کرم مرطوب‌کننده به‌حساب می‌آیند. ترکیباتی مانند اوره و آلفا هیدروکسی اسیدها و آلانتوئین هم با حذف لایه‌های مرده و حفظ رطوبت پوست، باعث نرمی لایه خارجی آن می‌شود.

 ترکیبات کرم مرطوب کننده

استفاده از ویتامین‌ها در مرطوب‌کننده ها مرسوم است و ویتامین‌های A، E و F از پرکاربردترین آن‌ها هستند. عصاره‌ها و روغن‌های اساسی گیاهان نیز بسیار پرکاربرد هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها از دیگر مواد افزودنی به کرم‌ها محسوب می‌شود.

 کرم مرطوب کننده چی بخرم؟

  1. نوع پوست باید در نظر گرفته شود چون محصولات زیادی برای انواع پوست‌ها توسعه یافته‌اند.
  2. باید از کرمی استفاده شود که پوست با آن احساس راحتی بیشتری می‌کند.
  3. رایحه کرم بسیار مهم است و باید در نظر گرفته شود و برای کسانی که پوست حساس و مستعد آکنه دارند بهتر است از کرم‌های بدون اسانس استفاده کنند.
  4. برای کسانی که زیاد در معرض نور خورشید هستند بهتر است به SPF آن توجه کنند.
  5. به لیبل محصولات توجه شود زیرا می‌تواند حاوی اطلاعات مفیدی برای مصرف‌کننده باشد. به‌عنوان‌مثال ممکن است محصولی ازنظر آلرژیک تست شده باشد و اثرات آلرژیک آن پایین باشد و این موضوع بر روی لیبل محصول درج‌شده باشد.

 فرمولاسیون کرم مرطوب کننده

فرمولاسیون کرم مرطوب‌کننده کار زمان‌بر و پیچیده‌ای است. کرم مرطوب‌کننده از اختلاط دو فاز یا بیشتر تشکیل می‌شود. هرکدام از فازها شامل چند جزء است که در ابتدا به‌خوبی باهم ترکیب می‌شوند و سپس تحت شرایط خاص و دمای خاص به هم افزوده می‌شوند.

فرمول ساخت کرم مرطوب کننده

گروه فرمولچی با داشتن تیم علمی و باتجربه از کارآفرینان و تولیدکنندگان دعوت به عمل می‌آورد تا محصولات آرایشی بهداشتی خود را با مشاوره و راهنمایی این گروه توسعه دهند. تیم تخصصی فرمولچی با شما همراه می‌شود تا کرم مرطوب‌کننده‌ای انحصاری طراحی کرده و آن را به تولید انبوه برسانید.

بازگشت به لیست