0 Items - تومان
0
 • سبد خرید شما خالی است.

فرمولاسیون واکس لاستیک خودرو| فرمول واکس لاستیک براق

فرمولاسیون واکس لاستیک خودرو| فرمول واکس لاستیک براق

همه ی ما دوست داریم که خودرویی که از آن استفاده می کنیم، شیک و جذاب به نظر برسد. طبیعتا در ابتدا همه ی خودرو ها این ویژگی را دارند، ولی با گذشت زمان،  نا گزیر از براقیت و حس نو بودن خودرو کم کم کاسته می شود. در بین اجزا مختلف ماشین، لاستیک ها به علت تماس مداوم با سطح جاده زودتر از سایر بخش های ماشین دچار فرسودگی می شوند و رنگ و جلای خود را از دست می دهند. علاوه بر این، اشعه ماورا بنفش خورشید نیز بر روی رنگ لاستیک ها اثر می گذارد و میزان تیرگی رنگ آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه پس از مدتی، دیگر لاستیک خودرو ما زیبایی اولیه را ندارند.

واکس لاستیک چیست؟

واکس های لاستیک معمولا یک محلول با پایه روغنی هستند که یک لایه محافظ بر روی لاستیک ایجاد می کنند و درخشندگی و تیرگی از دست رفته ی لاستیک ها را به آن ها بر می گردانند. در گذشته برای ساخت واکس های  لاستیک استفاده از روغن های سیلیکونی به علاوه ی حلال هایی که در محیط سریع تبخیر می شوندند (مانند هپتان) استفاده می شد. ولی این فرمولاسیون ها به علت وجود برخی از چالش ها که در استفاده از آن ها وجود داشت (مانند اشتعال پذیری و یا مضر بودن برای سلامتی در مصرف مداوم از آن ها) جایگاه خود را در صنعت از دست داده اند.

امروزه در ساخت واکس لاستیک از مواد گوناگونی مانند روغن های سیلیکونی و یا رنگ دانه های کربنی استفاده می شود. این واکس ها رنگ سیاه از دست رفته از لاستیک ها را به آن ها باز می گرداند و باعث جلا و تیرگی لاستیک های شما می شوند.

واکس لاستیک علاوه بر این که به زیبایی خودرو شما کمک می کند، به علت ممانعت از ترک خوردگی لاستیک و ایجاد یک لایه محافظ در برابر تغییرات شدید آب هوایی باعث افزایش طول عمر لاستیک خودرو شما می شود.

نکته مهمی که در مورد واکس های مورد استفاده در محصولات خودرو ( واکش لاستیک و یا واکس داشبورد)  وجود دارد اینست که پس از استفاده از آن بر روی سطوح بر روی آن ها  چربی اضافی باقی نگذارد، چون که این چربی اضافی جذب گرد و خاک بر روی سطح لاستیک می شود.

واکس لاستیک بر پایه آب

همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، ساخت واکس لاستیک بر پایه روغن بسیار متداول بوده است. ولی امروزه محصولات جدیدی از واکس لاستیک به بازار عرضه شده اند که به جای استفاده از حلال های آلی از آب به عنوان حلال استفاده می کنند. بزرگ ترین مزیت این محصولات عدم استفاده از حلال های آلی است که برای سلامتی می تواند مضر باشد. از دیگر مزیت این محصولات، اطمینان از عدم آسیب دیدگی لاستیک بر اثر حلال های آلی است.

از آن جا که در واکس های لاستیک بر پایه آب، فاز روغنی به صورت قطره در آب پراکنده می شود، استفاده از امولسی فایرها، به عنوان پایدار کننده قطرات یکی از گزینه هایی است که به ذهن می رسد. ولی متاسفانه استفاده از امولسی فایر ها می تواند به روکش سیلیکونی لاستیک ها آسیب برساند. بنابراین استفاده از ماده ای که به محلول گرانروی مناسبی بدهد و قطرات روغنی را پایدار کند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

هر چند برخی بر این باورند که دوام و ماندگاری واکس لاستیک بر پایه روغن بیشتر از واکس های لاستیک بر پایه آب هست، ولی محصولات جدید واکس لاستیک بر پایه آب توانایی رقابت واکس های بر پایه روغنی را از لحاظ دوام و ماندگاری دارند.

بهترین واکس لاستیک خودرو

 • قابلیت استفاده از آن برای اتواع لاستیک ها ( خودرو و موتور سیکلت)
 • بازگرداندن سیاهی و تیرگی به لاستیک
 • ایجاد درخشندگی و حس نویی به لاستیک
 • دوام مناسب
 • توانایی پاک کنندگی
 • جذب و خشک شوندگی سریع
 • بدون ایجاد چربی بر سطح لاستیک

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

Formoulchi    instagram

روش استفاده از واکس لاستیک

 • ابتدا لاستیک ماشین را خوب بشویید. اگر بر روی آن لکه های قیر چسبیده است می توانید از محلول های قیر پاک کن ماشین استفاده کنید.
 • واکس لاستیک را بر روی یک اسفنج مناسب اسپری کنید (و یا بریزید) و سپس به لاستیک بمالید.
 • در نهایت لاستیک خوودرو ی خود را پاک نمایید. لاستیک شما درخشان شده و سیاهی اولیه خود را باریافته است.
 • از ترکیب کردن این محصولات تمیزکننده و یا سایر شوینده ها جدا خودداری کنید.

از آن جا استفاده از خودرو یک امر دائمی و پیوسته هست، بنابراین استفاده از واکس لاستیک نیز  یک امر دائمی و همیشگی هست. برای داشتن لاستیک هایی نو و درخشان بهتر هست که در هر ماه دو بار از واکس لاستیک استفاده نمایید. هرچند که با توجه به میزان استفاده ی شما از خودرو فاصله ی زمانی استفاده از واکس لاستیک می تواند که تغییر کند.

تیم تحقیقاتی فرمولی چی با داشتن کادری با تجربه و با دانش در زمینه فرمولاسیون انواع محصولا ت خودرو، آمادگی دارد جهت دادن فرمولاسیون اختصاصی واکس لاستیک به شما مشاوره دهد. لطفا از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

برای ارتباط با کارشناسان فرمول چی و دریافت مشاوره رایگان، ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

Formoulchi    instagram

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

OPEN WHATSAPP
کمکی میتونم بکنم؟
Formoulchi
سلام
بی صبرانه مشتاق دریافت پیام شما هستیم. پاسخ به سوالات شما وظیفه اصلی ماست.

Enter your keyword