0 Items - تومان
0
  • سبد خرید شما خالی است.

فرمول واکس سریع بدنه ماشین| واکس بدنه فوری خودرو| فرمولاسیون اسپری واکس بدنه خودرو

فرمول واکس سریع بدنه ماشین| واکس بدنه فوری خودرو| فرمولاسیون اسپری واکس بدنه خودرو

افزایش زیبایی و جذابیت خودرو با واکس سریع بدنه

از آن جا که تغییرات آب و هوایی مانند برف و باران و یا حتی گرد و غبار هوا می تواند بر بدنه ی بیرونی خودرو ما تاثیر داشته باشد، و باعث تغییر رنگ و یا ایجاد خش و زنگ بر روی آن شود. بنابراین برای داشتن سطح خودرویی زیبا و شیک لازم هست که از خودرو خود در مقابل عوامل بیرونی محافظت کنیم. یکی از شناخته ترین روش ها برای محافظت خودرو استفاده از واکس بدنه خودرو هست.

واکس بدنه خودرو با ایجاد یک لایه ی محافظ بر روی سطح بدنه ی خودرو، جذب گرد و غبار را بر روی سطح بدنه ی آن کاهش می دهد. همچنین به علت ماهیت آب گریزی واکس خودرو و عدم باقی ماندن قطرات آب بر روی سطح آن، باعث کاهش احتمال خوردگی و زنگ زدگی بدنه ماشین می شود.

به طور کلی واکس های مختلفی (مانند واکس داشبورد و یا واکس لاستیک) برای بخش های مختلف خودرو استفاده می شود که هدف از استفاده ی آن ها افزایش طول عمر و زیباسازی بخش های گوناگون خودرو هست. در این میان واکس بدنه، یک عضو از انواع مختلف واکس هاست که همان طور که از اسم آن مشخص هست برای محافظت از بدنه و رنگ خودرو طراحی شده است. در ادامه بیشتر با واکس بدنه ی ماشین آشنا خواهیم شد.

تفاوت واکس خودرو و پولیش

هرچند هر دو روش پولیش و واکس خودرو برای زیباسازی بدنه ی خودرو به کار می رود. اما هر کدام از آن ها مکانیزم مخصوص خود را برای زیباسازی دارند و در نتیجه هر یک از آن دو برای هدف های متفاوتی به کار می روند. همان طور که در بالا توضیح داده شد، واکس بدنه خودرو با ایجاد یک لایه ی محافظ باعث درخشندگی و طول عمر بدنه ی خودرو خواهد شد. در حالی که پولیش با برداشتن یک لایه ی نازک از رنگ بدنه می تواند خش های ایجاد شده بر روی آن را از روی سطح بدنه بر طرف نماید. بنابراین برای زیبایی خودرو می توان هر چند ماه یکبار از واکس بدنه استفاده کرد، در حالی که تا بر روی خودرو به اصطلاح خش نیفتند نیازی به پولیش کردن بدنه ی خودرو نیست.

یکی دیگر از تفاوت های دیگر بین پولیش و واکس بدنه زمان استفاده از آن هاست، به عنوان مثال معمولا بعد از رنگ آمیزی خودرو بهتر است از واکس بدنه استفاده شود، در حالی که واضح هست بعد از رنگ آمیزی خودرو نیازی به پولیش کردن آن نیست. همچنین بهتر است که در صورت نیاز بدنه ی خودرو به پولیش، بعد از استفاده از آن، از واکس بدنه خودرو برای افزایش طول عمر آن استفاده شود. هر چند که در بسیاری از محلول های پولیش برای براقیت بدنه از واکس بدنه نیز استفاده می شود.

واکس سریع بدنه خودرو چیست

واکس سریع یا پرسرعت یکی از انواع واکس های ماشین هست که بر خلاف مدل خمیری آن قابلیت اسپری شدن را دارد. گاهی این محصول را به عنوان اسپری واکس خودرو نیز می شناسند. در واقع این نوع از واکس خودرو نسبت به حالت خمیری آن رقیق تر هست. البته واکس سریع نیز به مانند سایر واکس های خودرو توانایی ایجاد یک لایه ی محافظ بر روی بدنه ی خودرو را دارد. همچنین براقیت و شفافیت خوبی را به خودرو شما خواهد داد.

مزایای و ویژگی های واکس سریع بدنه خودرو

  • براقیت و زیبایی خودرو
  • محافظت در برابر نور خورشید
  • صرفه جویی در زمان
  • کاهش جذب گرد و غبار و آلودگی
  • عدم گذاشتن رد بر روی رنگ ماشین
  • اجرای آسان
  • افرایش طول عمر بدنه ی خودرو
  • عدم اثر چربی بر روی سطح ماشین

نحوه ی استفاده از اسپری واکس سریع خودرو

برای زدن واکس بر روی بدنه ی خودرو در ابتدا لازم هست که آلودگی ها و ذرات ریز خاک را از روی بدنه ی خودرو حذف کنید، برای این کار می توانید از شامپو بدنه خودرو استفاده کنید. وجود این ذرات و آلودگی ها هنگام واکس زدن باعث خرابی رنگ خودرو شما خواهد شد. همچنین بعد از شست و شو، بدنه ی خوردرو خود را به خوبی خشک نمایید ( برخی از فرمولاسیون های واکس سریع بر روی سطوح خیس نیز به خوبی عمل می کنند).

در مرحله ی بعد تنها کافیست که چند ثانیه محلول واکس سریع بدنه خودرو را تکان دهید و سپس آن را بر روی خودرو اسپری نمایید. و سپس با یک اسفنج بدنه ی خودرو را ماساژ دهید. و سپس با یک دستمال نرم و تمیز را بر روی بدنه خودرو خود بکشید.  این واکس با نفوذ به خلل و فرج های سطح بدنه باعث یک دستی و براقیت خودروی شما خواهد شد. توجه داشته باشید که این واکس برای تمامی بخش های بیرونی بدنه ی خودرو به غیر از شیشه ی آن هست.
در مورد استفاده از واکس خودرو این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده ی مقدار زیاد از واکس می تواند نتیجه ی عکس بدهد و باعث کدری رنگ خودرو شما بشود. همچنین استفاده ی مکرر و بیش از اندازه ی واکس نیز باعث خرابی رنگ بدنه خواهد شد. هنگام استفاده از واکس سریع خودرو دقت داشته باشید که زیر نور خورشید این کار را انجام ندهید. همچنین اگر بدنه ی خودرو شما داغ هست بهتر هست صبر کنید تا دمای آن پایین بیاید.

فرمولاسیون واکس سریع بدنه فرمولچی 

تیم تحقیقاتی فرمول چی با داشتن کادری مجرب و با دانش آمادگی دارد که در صورت تمایل شما به داشتن فرمولاسیون اختصاصی واکس سریع بدنه خودرو با شما همکاری نماید. لطفا از طریق زیر با ما در تماس باشید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

OPEN WHATSAPP
کمکی میتونم بکنم؟
Formoulchi
سلام
بی صبرانه مشتاق دریافت پیام شما هستیم. پاسخ به سوالات شما وظیفه اصلی ماست.

Enter your keyword